Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia 2018 r.

 1. Radując się Zmartwychwstaniem Chrystusa, pamiętajmy za jaką cenę zostaliśmy odkupieni. Niech ta świadomość dopinguje nas do coraz piękniejszego życia.

 2. Od dzisiaj przez 8 dni będziemy przeżywać Oktawę Paschy Pańskiej. Dlatego też w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet JP II w Krakowie.

Jest to dzień kolejnej rocznicy śmierci papieża św. Jana Pawła II. Tradycyjnie schola z Jaworek zaprasza na Drogę Krzyżową na Opołtę. Rozpoczęcie o godz. 2030 przy Remizie OSP w Jaworkach, a w razie brzydkiej pogody w kościele.

 1. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W sobotę

 • Diecezjalne Święto Caritas.
 1. Msze św. w tygodniu w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. o 1700, a w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

 2. Za tydzień 2 Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 3. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich osób, dzięki którym mogliśmy uroczyście celebrować liturgię Wielkiego Tygodnia. Dziękuję wykonawcom palm zdobiących nasz kościół, Panom śpiewającym Pasję w Niedzielę Palmową, p. Edmundowi – Kościelnemu, Organistom, Scholi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom wykonującym dekoracje, Strażakom, osobom niosącym feretrony. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i przybyli na Wigilię Paschalną oraz w dniu dzisiejszym w strojach regionalnych.

Dziękuję również za życzenia kierowane pod naszym adresem w Wielki Czwartek z racji Dnia Kapłańskiego, a szczególnie DSM oraz scholom z Jaworek i Szlachtowej. Dziękuję za życzenia świąteczne – nadesłane i te składane osobiście.

 1. Próba chóru w czwartek o godz. 20.00 na plebanii.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca kwietnia. Składka na misje.

 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca – składka na cele gospodarcze.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Małgorzacie i Andrzejowi Sopata oraz Helenie Gębala.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o drodze do Emaus jako 9 stacjach drogi „po-krzyżowej”.