Ogłoszenia duszpasterskie
5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy ks. Stanisława Kłysiarekolekcjonistę . Starajmy się wykorzystać ten czas na duchowe umocnienie w wierze.

 2. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek, wtorek i środę w Szlachtowej o godz. 700 i 1830, a w Jaworkach o godz. 830 i 1700.

We poniedziałek o godz. 1030 w Szlachtowej będzie Msza św. rekolekcyjna dla osób chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. W tej Mszy św. będą też uczestniczyć Podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną /koło w Szczawnicy.

Odwiedziny chorych we wtorek od godz. 1400. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

Swoją wdzięczność ks. Rekolekcjoniście będziemy mogli wyrazić w środę podczas Mszy św. składając ofiary na tacę.

Nauki rekolekcyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej będą we wtorek i środę o godz. 1015 dla kl. 0-3 i o godz. 1130 dla kl. 4-7.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym wygłoszonym przez ks. Rekolekcjonistę będzie dzisiaj po południu w Szlachtowej o godz. 1500.

 2. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Uroczystość św. Józefa Oblubieńca;

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
w Jaworkach o godz. 1730 i później Msza św.;

W sobotę

 • Dzień Misjonarzy Męczenników;
 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest w tym roku przeniesiona na 9 kwietnia.

 2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Msze św. z poświęceniem palm będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100. Konkurs Palm z nagrodami będzie przeprowadzony w 3 kategoriach: najwyższa, najbardziej przyozdobiona i najbardziej regionalna.
  Składka z Niedzieli Palmowej jest na Wyższe Seminarium w Tarnowie.

 1. W Niedzielę Palmową po południu będzie w naszej parafii spowiedź św. wielkopostna. W Jaworkach rozpocznie się o godz. 1330 i zakończy o godz. 1530 (bez przerwy). W Szlachtowej rozpocznie się o godz. 1330, w przerwie o godz. 1500 będą odśpiewane Gorzkie Żale. Po Gorzkich Żalach spowiedź będzie trwała do ok. 1600.

 2. Próba scholi w czwartek o godz. 2000 na plebani.

 3. Dzisiaj dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami organizują kiermasz świąteczny. Dochód przeznaczony jest na wyjazd dzieci na Zieloną Szkołę.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Jadwidze Szczepaniak. Dziękuje też 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 5. W gablocie ogłoszeń jest informacja o odbiorze kolejnej pomocy żywnościowej.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, a w nim o 5 latach pontyfikatu papieża Franciszka. Dla dzieci jest Mały Gość, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek i dla młodzieży Miłujcie się.