Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
4 Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

 1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu – Różowa, nazywana także Laetare – Radujcie się. Źródłem tej radości jest nasze odkupienie dokonane przez Chrystusa.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
w Jaworkach o godz. 1730 i później Msza św.;

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1500. Zapraszam zwłaszcza te osoby, które w tegorocznym Wielkim Poście jeszcze ani razu nie były na tych nabożeństwach.
  Dzisiaj wychodząc z kościoła po Mszach św. jak i po Gorzkich Żalach, można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 1. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

 2. Kandydatów do bierzmowania z kl.7 SP i 2 gim. wraz z rodzicami zapraszam na Drogę Krzyżową i Mszę św. w piątek na godz. 1730 do Jaworek.

 3. W następną niedzielę w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Już teraz informujemy, że Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek, wtorek i środę w Szlachtowej o godz. 700 i 1830, a w Jaworkach o godz. 830 i 1700. Rekolekcję będzie głosił ks. Stanisław Kłyś – wikariusz w Krościenku i dekanalny duszpasterz młodzieży.
  Nauki rekolekcyjne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej będą we wtorek i środę.
  Spowiedź wielkopostna
  będzie w Niedzielę Palmową.

 4. Za tydzień Msze św. o godz. 900 w Jaworkach i godz. 1100 w Jaworkach, będą uświetnione udziałem Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy oraz solistek Państwowej Szkoły Muzycznej pod kierownictwem p. Ewy Zachwieji z programem U stóp Krzyża.

 5. Dziewczęca Służba Maryjna zaprasza w następną niedzielę na kiermasz świąteczny.

 6. Za 2 tygodnie przypada Niedziela Palmowa – zachęcam do wykonywania tradycyjnych palm. Konkurs Palm z nagrodami będzie przeprowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek w 3 kategoriach: najwyższa, najpiękniejsza tzn. najbardziej przyozdobiona i najbardziej regionalna.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Elżbiecie i Pawłowi Gumulak.

 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarczo remontowe w naszej parafii.

 9. Od wtorku zaczął działać Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów w Jaworkach. Zachęcam osoby zastanawiające się nad skorzystaniem z takiej formy spędzania dnia do przyjścia i zobaczenia, jak na miejscu wygląda funkcjonowanie tego Domu.

 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, a dla dzieci jest Mały Gość, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek i dla młodzieży Miłujcie się.

Ogłoszenie:

 • Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworkach zaprasza wszystkich członków na walne zebranie w niedzielę za tydzień 11 marca na godz. 1030 w Remizie OSP.