Ogłoszenia duszpasterskie – 7 stycznia 2018 r.
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku, chociaż tradycyjnie wystrój świąteczny zachowujemy do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W czwartek ul. Łemkowską zakończy się tegoroczna wizyta duszpasterska. Dziękujemy za życzliwość, otwarcie drzwi i serc oraz wspólną rozmowę. Nie wszystkie sugestie da się zrealizować, ale będziemy starać się wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom.

 2. W piątek 12 stycznia na godz. 1900 na plebanii zebranie Rady Parafialnej połączone ze spotkaniem opłatkowym.

 3. W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  Zaś po południu na godz. 16
  00 zapraszamy wszystkich Członków Róż Żywego Różańca – zarówno ze Szlachtowej jak i Jaworek – na spotkanie opłatkowe w Remizie OSP w Jaworkach.

 1. Jak w każdą II niedzielę miesiąca składa jest na cele remontowo gospodarcze.

 2. Informuję, że bierzmowanie w tym roku będzie w Szczawnicy, 30 kwietnia o godz. 1530.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. kościelnemu.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla dzieci Mały Gość, nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka. Są również kalendarze misyjne.

 5. Bóg zapłać Zespołowi Pieśni i Tańca Juhasy i p. Ewie Zachwiei za oprawę Mszy św. Na zakończenie Zespół zaprasza na krótki koncert.

Ogłoszenie:
Urząd Miasta i Gminy w Szczawnicy informuje, że niebawem w Jaworkach rozpocznie działalność gminny dom seniora. Placówka będzie otwarta we wszystkie dni robocze. Do udziału w zajęciach domu dziennego zapraszane są starsze osoby zamieszkałe na terenie gminy: niesamodzielne i żyjące w pogłębiających się kłopotach finansowych, mające problemy z poruszaniem się, samodzielnym jedzeniem, ubieraniem oraz będące samotnymi lub czujące się samotnymi. Zagwarantowana będzie opieka, poprawa samodzielności, wsparcie w zdrowieniu, ćwiczenia ruchowe, posiłki, dowóz. Wszystko bezpłatnie. Ilość miejsc jest ograniczona – nie może przekroczyć 26 osób. Formularze zgłoszeniowe dla seniorów są dostępne w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczawnicy. Ze stolika z prasą można zabrać ulotki informacyjne.