Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
1 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 31 grudnia 2017 r.
Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dziękujmy Bogu za wszelkie otrzymane łaski w roku minionym i prośmy o potrzebne łaski na wszystkie dni Nowego Roku. Módlmy się również za pokój na świecie. Uczynimy to we wspólnej adoracji na zakończenie Mszy św.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800.
 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok i Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w niedzielę;

W piątek

 • Pierwszy piątek miesiąca stycznia – ofiary na tace przeznaczone są na misje;

W sobotę

 • Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msze św. jak w niedzielę;
 • Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Oznaczenie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
 • Jest to równocześnie Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci – w diecezji tarnowskiej zakończenie akcji Kolędników Misyjnych.
 • Ofiary na tace przeznaczone są na misje.
 1. W niedzielę za tydzień Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. Jest to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Podczas Mszy św. o godz. 900 będzie śpiewać i później zaprasza na krótki koncert bożonarodzeniowy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Juhasy pod kierownictwem p. Ewy Zachwiei.

 2. Dziękuję za oprawę góralską naszej Pasterki. Jak co roku włączyło się w to wiele osób, żeby nikogo nie pominąć dziękuję wszystkim wspólnie. Dziękuję też wszystkim osobom, które na te świąteczne dni założyły stroje regionalne.

 3. Dziękuje wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w akcję Kolędników Misyjnych. W tym roku była to jeszcze większa ilość grup niż w minionych latach. Dziękuję p. Wiesławie Sajdak-Tokarczyk za przygotowanie dzieci oraz rodzicom za pomoc i opiekę w trakcie kolędowania, a wszystkim mieszkańcom za otworzenie przed dziećmi drzwi i złożone ofiary.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Renacie i Sławomirowi Sajdak.

 5. W piątek za 2 tygodnie 12 stycznia o godz. 1900 zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie. Zaś w niedzielę 14 stycznia po południu w Remizie OSP w Jaworkach będzie spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych.

 6. Do wieczności odeszła śp. Maria Mastalska, zamieszkała w Szlachtowej, ul. Jana Pawła II. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.