Ogłoszenia duszpasterskie
4 Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Podczas Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, życzeniach i połamaniu się opłatkiem. Zgodnie z tradycją starajmy się zachować postny charakter tego dnia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 2. Uroczysta Pasterka będzie równocześnie w Jaworkach i w Szlachtowej o godz. 2200. W Jaworkach Pasterka będzie w oprawie góralskiej z udziałem Kapeli Jaworcanie, scholii oraz dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej ze Szczawnicy, zespołu Juhasy i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Natomiast w Szlachtowej Uroczystość uświetni Zespół Szlachtowianie z Kapelą Zbójnicką. Pamiętajmy o naszej regionalnej tradycji i załóżmy góralskie stroje nie tylko na Pasterkę, ale również na pozostałe dni Świąt. Ofiary na tace podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia.

 4. We wtorek Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. będą wg porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie dokonuje się poświęcenia owsa. Ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Podczas Mszy św. o godz. 1100 nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych.

 5. W liturgii tygodnia:

We środę

 • Św. Jana Apostoła, Ewangelisty – poświęcenie wina;

W czwartek

 • Święto Św. Młodzianków, męczenników;
 1. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa. Równocześnie jest to ostatni dzień Starego Roku – na zakończenie każdej Mszy św. będzie krótkie dziękczynienie za miniony Rok.

 2. Od czwartku rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Tradycyjnie przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim krzyż i zapalone świece, woda święcona oraz Pismo Święte. Starajmy się, aby wszyscy domownicy byli obecni. Zatroszczmy się również, aby zwierzęta domowe nie zakłócały wspólnej modlitwy i rozmowy. W trakcie wizyty chętnie wysłuchamy opinii i sugestii dotyczących naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo prosimy o zapewnienie dojazdu do pierwszego domu i odwiezienie z ostatniego. Jeśli ktoś chce przyjąć księdza, ale nie może w wyznaczonym czasie, to prosimy umawiać się indywidualnie na inny termin.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Irenie i Stanisławowi Wyrostek oraz Anicie i Robertowi Dulak. Panom Janowi Doruli i Piotrowi Zabrzeskiemu dziękuję za obsadzenie choinek, a Paniom Zofii Bieniek, Annie Rekowskiej, Grażynie Surowiec i Annie Zabrzeskiej dziękuję za dekoracje szopki bożonarodzeniowej. Dziękuję 4 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski.
  Dziękuję również pewnej Rodzinie za ufundowanie do naszego kościoła obrazu
  Jezu, ufam Tobie. Po Mszy św. o godz. 1100 dokonamy jego poświęcenia.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj świąteczny nr Gościa Niedzielnego ze 132 stronami – każdy znajdzie coś dla siebie. Cena 8 zł gdyż jest to nr na 2 tygodnie. Dla dzieci Mały Gość i Promyczek Dobra, Mały Promyczek oraz Miłujcie się.

Ogłoszenie:

 • Dnia 26 grudnia o godz. 19:00 w Remizie OSP  w Szlachtowej rozpocznie się zabawa dochodowa na rzecz uczniów SP w Szlachtowej organizowana przez Radę Rodziców.  Organizatorzy zapraszają całą społeczność Jaworek i Szlachtowej oraz gości.

Porządek wizyty duszpasterskiej 2017/18

SZLACHTOWA

Czwartek 28 XII od godz. 830 – ul. Cieśliska od końca (od p. Ciesielka do p. Chlipała) oraz ul. Berech nr 1 do 9
Piątek 29 XII od godz. 830 – ul. Sielska od końca (od. P. Kalata do p. Sopata)
Sobota 30 XII od g. 830 – ul. Jana Pawła II od góry do kościoła (do p. Babik)
Czwartek 4 I od g. 1330 – ul. Jana Pawła II od Mastalskich do p. Wyrostków
Piątek 5 I od g. 1330 – ul. Kąty od Mastalskich i Bodziuchów w dół
Sobota 6 I od g. 1300 – ul. Berech (od końca w kierunku tartaku)
Niedziela 7 I od 1300 – ul. Słona Młaka od góry i ul. Lipowa
Poniedziałek 8 I od g. 1330 – cała ul. Wspólna od p. Bochnak do p. Kapłon
Czwartek 11 I od g. 1330 – ul. Łemkowska (od p. Nieć do p. Kozłeckich)

JAWORKI

Czwartek 28 XII od godz. 830 – ul. Biała Woda i ul. Zaskalskie (od p. Ikoniak do Bacówki)
Piątek 29 XII od g. 830 – ul. Pod Homolami (od. p. Kanclerskiej do p. Marszyckich)
Sobota 30 XII od g. 830 – ul. Czarna Woda, od Ziemianek Józefa do p. Gondka Roberta
Wtorek 2 I od g. 1430 – ul. Czarna Woda, od p. Ligas do p. Polakiewicz Władysława
Środa 3 I od. g. 1430 ul. Czarna Woda, od. p. Tajstra Tadeusza do p. Tokarczyk Zb.
Piątek 5 I od 1430 – ul. Czarna Woda od p. Eugeniusza Hebdy prawa strona do Remizy i ul. Kościelna