Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

26 Niedziela Zwykła – 1 października

2017 r.

 1. Niech październikowe nabożeństwa różańcowe jeszcze bardziej ożywią naszą maryjną pobożność.

 2. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek:

 • Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym;
 1. Od poniedziałku następuje zmiana godzin nabożeństw na czas zimowy.

Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są:

 • w Szlachtowej od poniedziałku do piątku o godz. 1700 Msza św. i po niej różaniec;
 • w Jaworkach od poniedziałku do piątku o godz. 1800 Różaniec i po nim Msza św., a w sobotę o godz. 1700 Różaniec z nabożeństwem pierwszo sobotnim i Msza św. z liturgią niedzielną.

Dla dzieci są specjalne plansze, na które każdego dnia będą zbierać naklejki.

Każdego dnia za pobożną modlitwę przynajmniej 1 częścią różańca z wypowiedzeniem przed każdym dziesiątkiem nazwy tajemnicy i krótkie jej rozważanie, można zyskać odpust zupełny.

 1. Próba chóru we wtorek o godz. 2000 na plebani.

 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca października. Okazja do spowiedzi św. będzie w trakcie nabożeństw różańcowych.

 3. W środę uczniowie klasy 6 wraz z rodzicami oraz zapisane osoby, udają się na Jasną Górę w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 450 z Jaworek spod Bacówki, a o 500 z parkingu przy kościele w Szlachtowej.

 4. W sobotę we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej cała Polska zostanie objęta różańcem odmawianym wzdłuż granic. Jednym z kościołów stacyjnych jest kościół w Jaworkach. O godz. 1030 rozpocznie się nabożeństwo i zawiązanie wspólnoty modlitewnej. O godz. 1100 Msza św., po której będzie czas na posiłek we własnym zakresie i dojście do miejsc, w których o godz. 1400 rozpocznie się modlitwa – wszystkie 4 częściami różańca. Wyznaczonymi miejscami są:

 • Opołta – wzniesienie nad kościołem przy krzyżu;
 • taras widokowy nad górną stacją wyciągu (już teraz dziękuję p. Ryszardowi Barnasiowi, który zaoferował darmowy wyjazd kolejką dla emerytów i rencistów, a dla pozostałych osób bilet ulgowy w cenie 4 zł)
 • Durbaszka – od schroniska i droga wzdłuż granicy w kierunku Palenicy.
 1. Za tydzień II niedziela października – składka na cele gospodarcze. W ostatnich dniach został odnowiony wraz z wymianą oświetlenia krzyż na Opołcie. Dziękuję p. Marcinowi Szczepaniakowi oraz Władysławowi i Tomaszowi Krzyśko za organizację transportu na szczyt.

 2. Za tydzień będzie też zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 3. W niedzielę za tydzień o godz. 1500 przy Szałasie Papieskim będziemy odmawiać różaniec. Zapraszam wszystkich Członków Róż Różańcowych oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Jeśli pogoda pozwoli po różańcu zasiądziemy przy ognisku. Członków Rady Parafialnej zapraszam później na plebanię na podsumowanie kończącej się kadencji Rady.
 4. W dniu 15 października 2017r. odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. Kandydatów do Rady należy zgłaszać najpóźniej do 7 października. Lista zgłoszonych kandydatów zostanie podana za tydzień.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła Pani Elżbiecie Rychtarczyk z dziećmi.

 6. W zakrystii są już do nabycia kalendarze rolników – cena 25 zł.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o modlitwie różańcowej oraz powstającym nowym prawie o pochówku zmarłych… Dla dzieci nowy nr Małego Gościa nr Promyczka Dobra oraz Małego Promyczka.