Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

25 Niedziela Zwykła – 24 września 2017 r.

 1. Niech świadomość bycia Dzieckiem Bożym pomaga nam w podejmowaniu codziennych wyzwań. Pamiętajmy o wzajemnej modlitwie za siebie oraz za owoce synodu diecezjalnego.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek:

 • Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Próba chóru we wtorek o godz. 2000 na plebani.

 2. Chłopców pragnących zostać ministrantami (z klasy 4 i starszych), zapraszam na spotkanie w środę na godz. 1730 – jak na razie żaden chłopiec się nie zgłosił…

 3. Uczniów klasy 6 i 7 SP, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszam wraz z rodzicami na spotkanie i Mszę św. do Szlachtowej w piątek na godz. 1800. Na spotkanie należy przynieść wypełnioną deklarację kandydata do bierzmowania. Jest ona do pobrania na stronie internetowej parafii.

 4. Za tydzień I niedziela października, zmiana tajemnic różańcowych.

 5. Jednym z kościołów stacyjnych, w których będzie odbywało się nabożeństwo poprzedzające różaniec na granicach Polski, będzie nasz kościół w Jaworkach. Zapraszamy do udziału.

 6. W dniu 15 października 2017r. odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. Kandydatów do Rady należy zgłaszać najpóźniej do 7 października. Można to uczynić w kancelarii lub zostawiając kartkę z imieniem i nazwiskiem w zakrystii lub na tacy.
  Wspólnota parafialna będzie wybierać po 3 osoby z Jaworek i Szlachtowej. Lista zgłoszonych kandydatów zostanie podana w dniu 8.10.2017r.

 1. W dniu 4 października wraz z uczniami kl. 6 SP udamy się na Jasną Górę w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Jak co roku, zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Wyjazd o godz. 5 rano. Koszt będzie uzależniony od ilości osób. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 2. Za tydzień rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Uporządkujmy wszystkie przydrożne kaplice i krzyże, przy których będziemy odmawiać różaniec. Od października zmienią się godziny nabożeństw i będą wg czasu zimowego.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie Pani Heleny Łazarczak z dziećmi.

 4. W zakrystii są już do nabycia kalendarze rolników – cena 25 zł.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo i żyją w samotności wierni przysiędze na dobre i na złe…. Dla dzieci nowy nr Małego Gościa nr Promyczka Dobra oraz Małego Promyczka.

Ogłoszenia:

 • Pani Sołtys Bożena Solecka zaprasza dzisiaj po Mszy św. na godz. 1015 do Remiyz na zebranie wiejskie w sprawie przeznaczenia środków sołeckich;
 • Zespół Pieśni i Tańca Juhasy ogłasza nabór do swoich szeregów. Zaproszenie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń;