Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

22 Niedziela Zwykła – 3 września 2017 r.

 1. W naszych modlitwach polecajmy dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek:

 • Uroczystość Narodzenia NMP – głównej Patronki diecezji.
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek, w czwartek i piątek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek na godz. 900.

 2. Tydzień temu zapowiadając spowiedź przed pierwszym piątkiem zachęcaliśmy dzieci i młodzież do przystąpienia do sakramentu pojednania, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny. Bardzo mało dzieci, a zwłaszcza młodzieży zarówno gimnazjalnej jak i ze szkół średnich z tego zaproszenia skorzystało. Apeluje do rodziców o zwrócenie na to uwagi i zdopingowanie swoich dzieci. Każdy rodzic powinien pamiętać, że przy chrzcie dziecka zobowiązał się do troski o jego religijne wychowanie, a więc też dopilnowanie systematycznego korzystania z sakramentów. Zawsze minimum 15 min. przed Mszą św. służymy w konfesjonale. Zapraszamy.

 3. Piątkowa Uroczystość Narodzenia NMP nie jest świętem obowiązującym, zachęcamy jednak do udziału we Mszy św. Jest to wyraz autentyczności naszej wiary i powierzenia się Maryi. W tym dniu na terenie całej diecezji tarnowskiej nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 4. Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu w ubiegłą niedzielę Parafiady: Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Jaworek, Kole Gospodyń, Zespołowi Szlachtowianie, paniom Sołtys, osobom które upiekły ciasta i paniom pomagającym na stoisku gastronomicznym oraz Strażakom ze Szlachtowej za troskę o bezpieczeństwo. Trudno wymieniać wszystkich, bo zaangażowanych było dużo osób. Dziękuje wszystkim. Cieszę się, z roku na rok coraz więcej osób uczestniczy w tej naszej Parafiadzie. Bez waszej obecności nasz trud byłby daremny. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że za rok zorganizujemy kolejną Parafiadę.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Kai Tokarczyk.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. dlaczego niedziela bez Mszy św. nie jest niedzielą. Dla dzieci nowy nr Małego Gościa z 1 cz. audiobooka Quo vadis.
 7. Do pomocy duszpasterskiej w naszej wspólnocie został skierowany ks. Marian Kuk. Witamy go serdecznie i życzymy mu wiele łask od Boga w kapłańskim posługiwaniu.

 8. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Antoni Dulak, zam. w Jaworkach, ul. Pod Homolami. Polecajamy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.