Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła – 6 sierpnia 2017 r.
Święto Przemienienia Pańskiego

 1. Dzisiejsze Święto Przemienienia Pańskiego przypomina nam, że Jezus Chrystus będąc prawdziwym człowiekiem był prawdziwym Bogiem i wzywa nas do osobistej przemiany życia. Niech ten wakacyjny, letni czas i piękno otaczającej nas przyrody wspomaga nas w tym codziennym wysiłku.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W nadchodzącym tygodniu:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Każda wspólnota parafialna cieszy się jeśli z jej wspólnoty zostanie wzbudzone jakieś powołanie do służby Bogu w Kościele. Ciągle też o to się modlimy. Nasza rodaczka, Jadwiga Barnowska przed laty odkryła w sobie głos Boga wzywający Ją do wstąpienia do klasztoru klauzurowego Sióstr Klarysek w Starym Sączu. Jako imię zakonne przyjęła imię Franciszka. W najbliższy piątek 11 sierpnia o godz. 700 podczas Mszy św. Klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu złoży śluby wieczyste. Jest możliwość uczestniczenia w tej Mszy św. Zainteresowane osoby proszę o kontakt. Ciesząc się tym, powołaniem polecajmy w naszych modlitwach s. Franciszkę Bożej Opatrzności. Módlmy się również o nowe powołania z naszej wspólnoty.

 2. Za tydzień II niedziela sierpnia – ofiary na tacę przeznaczone są na cele gospodarcze.

 3. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ubiegłotygodniowej uroczystości wspomnienia 70 rocznicy Akcji Wisła. Dziękuję współorganizatorowi – Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Szczawnicy, p. dyr. Tomaszowi Hurkale, wszystkim pracownikom obsługi, dźwiękowcom. Dziękuje ks. Maciejowi i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, p. Wiesławie Tokarczyk za dekoracje i przygotowanie Dziewczęcej Służby Maryjnej, p. kościelnemu Czesławowi Marszyckiemu. Dziękuję wszystkim osobom czytającym, śpiewającym, delegacjom w procesji z darami i do podziękowań. Za przygotowanie posiłku dziękuje p. Stasi Mazurek, Stasi Marszyckiej, Urszuli Dulak, Danucie Ziemianek i Całemu Stowarzyszeniu na Przecz Promocji i Rozwoju Jaworek oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które pełnym sercem zaangażowały się w to dzieło. Za przygotowanie ciast dziękuje wszystkim babciom i mamom dzieci objętych wsparciem przez Stowarzyszenie. Dziękuje p. Sołtys Bożenie Soleckiej. Panom Andrzejowi i Ryszardowi Piestrzyńskim dziękuję za udostępnienie Rancza. Strażakom za dopilnowanie porządku i kierowanie ruchem. Jeszcze raz szczególne podziękowanie p. Zofii Ikoniak za bezpłatne udostępnienie parkingu dla wszystkich uczestników uroczystości.

 4. Za tydzień 13 sierpnia w Krościenku o godz. 1400 będzie spotkanie przedpielgrzymkowe dla uczestników XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Katarzynie i Pawłowi Konopka.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. o właściwym znaczeniu słów ballady Mury Jacka Kaczmarskiego. Dla dzieci są nowe wakacyjne numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka i dla młodzieży nowy nr Miłujcie się.