Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 r.

 1. Przeżywamy 17 niedzielę zwykłą, w diecezji tarnowskiej niedzielę synodalną.

 2. Dzisiaj po południu o godz. 1500 w Jaworkach – Białej Wodzie, na terenie rancza Gromada, będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji jedności i miłości wśród ludzi z racji przypadającej w tym roku 70 rocznicy zakończenia Akcji Wisła, w wyniku której zostali wywiezieni zamieszkujący te ziemie Łemkowie. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Jan Babjak, metropolita preszowski Kościoła Bizantyjsko Słowackiego, a Słowo Boże wygłosi biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału. Dla ułatwienia dotarcia na miejsce osobom starszym i bez samochodów od godz. 1415 będzie transport busem spod Remizy OSP w Jaworkach na parking p. Ikoniaków. Samochodami można dojechać do parkingu. Dziękuję rodzinie Państwa Ikoniak za bezpłatne udostępnienie parkingu. Po Mszy św. o godz. 1700 rozpocznie się koncert Muzyka bez granic z udziałem polskich i słowackich zespołów. Szczegóły na plakatach.

 3. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek i piątek o godz. 1900, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W nadchodzącym tygodniu:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie lub za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnienie pozostałych warunków zyskiwania odpustów.

 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca sierpnia. Okazja do spowiedzi będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1730, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1830.

 3. W pierwszy piątek od godz. 900 odwiedziny chorych. Po południu 30 min przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 4. W sobotę w Jaworkach na zakończenie Mszy św. nabożeństwo pierwszo sobotnie.

 5. Za tydzień I niedziela sierpnia – zmiana tajemnic różańcowych, będzie to równocześnie Święto Przemienienia Pańskiego.

 6. Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która będzie trwać od 17 do 25 sierpnia 2017 r. Spotkanie przedpielgrzymkowe planowane jest 13 sierpnia br. w Krościenku o godz. 1400.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Marii i Tadeuszowi Konopka.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym min. o tym, co dalej z reformą polskich sądów i o ludziach do których zadzwonił papież Franciszek. Dla dzieci są nowe wakacyjne numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka i dla młodzieży nowy nr Miłujcie się.