Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

12 Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela

 1. Dzisiaj uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela – patrona naszego kościoła filialnego w Jaworkach. Dziękuję ks. Józefowi Bani za przewodniczenie naszej modlitwie i Słowo Boże. Dziękuje wszystkim przybyłym w strojach regionalnych, liturgicznej służbie ołtarza, p. kościelnemu, p. Tomaszowi Hurkale, orkiestrze, scholii, Strażakom, dzieciom pierwszokomunijnym oraz sypiącym kwiaty i dzwoniącym, osobom niosącym feretrony i sztandary oraz Wam wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, za dar wspólnej modlitwy.
  W całej diecezji tarnowskiej jest to niedziela synodalna, czyli niedziela modlitwy w intencji V Synodu Diecezjalnego.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę /Szlachtowa/

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W czwartek

 • Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
  Msze św. będą:
 • w Szlachtowej o godz. 700 i 1800,
 • w Jaworkach o godz. 1000.
  Składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego – tzw. Świętopietrze.

W sobotę

 • I sobota lipca – Nabożeństwo w Jaworkach po Mszy św. o godz. 1700;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek o godz. 1000, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W sobotę rozpocznie się X festiwal Muzyki nad Zdrojami! Będzie to sześć koncertów w trzy lipcowe weekendy. Pierwszy w sobotę 1 lipca w kościele św. Jana Chrzciciela w Jaworkach zatytułowany „Żywot człowieczy wg Reja”. Koncert ten wypełni muzyka renesansowa inspirowana Żywotem człowieka poczciwego i osnuta na kanwie tej, jakże żywej także dzisiaj, opowieści Mikołaja Reja człowieku. W programie wystąpią: Katarzyna Wiwer – sopran i recytacja oraz Henryk Kasperczak – lutnia renesansowa.

 2. Również w sobotę nastąpi rozpoczęcie Lata Pienińskiego. Góralskie Posiady Szlachtowskie rozpoczną się na placu przyszkolnym w Szlachtowej o godz. 1700. Jest to impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony jest na rozwój i rozbudowę naszej szkoły. Rada Sołecka, Rada Rodziców i cała szkolna społeczność zapraszają na zabawę i proszą o wsparcie w ten sposób naszej szkoły.

 3. W niedzielę za tydzień 2 lipca Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy będzie zbierać ofiary do puszek na budowę domu dla osób niepełnosprawnych.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Agacie i Grzegorzowi Orkisz i Czesławie i Janowi Dulak.

 5. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczestniczącym i pomagającym w procesjach Oktawy Bożego Ciała.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o Gietrzwałdzie – jednym z 9 miejsc na świecie oficjalnie zatwierdzonych objawień MB oraz wywiad z Wojciechem Modest Amaro, który mówi „pójdę za Jezusem”. Dla dzieci jest Mały Gość z najnowszą płytą Arki Noego, a także Promyczek Dobra i Mały Promyczek oraz Miłujcie się.