Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

6 Niedziela Wielkanocna – 21 maja 2017 r.

  1. Przeżywając Uroczystość Odpustową dziękujmy Matce Bożej – Pośredniczce Łask za opiekę jaką obejmuje naszą parafialną wspólnotę.

Polecajmy Jej szczególnie te dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przyjęły do swoich serc Pana Jezusa w Komunii Świętej.

  1. Od poniedziałku do piątku dzieci będą przeżywały Biały Tydzień. W piątek udajemy się z pielgrzymką dziękczynną do Wadowic.
  2. W liturgii tygodnia:

W Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka; w Jaworkach o godz. 1900 majówka i po niej Msza św.; w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

W środę

  • Nowenna do Matki Bożej połączona z nabożeństwem majowym;
  1. Od niedzieli do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Jeśli pogoda pozwoli będziemy wychodzić procesyjnie i modlić się przy krzyżu misyjnym.

  2. Od piątku 26 maja rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. Pamiętajmy też w tym dniu o naszych mamach w dniu ich święta.

  3. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  4. Członków Rady Parafialnej z Jaworek i p. Sołtys Bożenę Solecką zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 1945 w Pokusie przy Remizie OSP. Na to spotkanie zapraszam też p. Pawła Tokarczyka.

  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Małgorzacie i Ryszardowi Dulak z mamą.

  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a dla dzieci Mały Gość, a także Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Miłujcie się.