Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

5 Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 r.

 1. Pamiętajmy o nabożeństwach majowych. Dziękuję rodzicom za odpowiedź na mój apel i przychodzenie wspólnie na majówki. Chciałoby się, aby jak najwięcej z nas uczestniczyło w tych nabożeństwach.

 2. W Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka; w Jaworkach o godz. 1900 majówka i po niej Msza św.; w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 3. W liturgii tygodnia:

We wtorek

 • Święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski;

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej połączona z nabożeństwem majowym;
 1. Dzisiaj za zgodą ks. Bpa Ordynariusza, wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku prowadzą zbiórkę do puszek na stypendia dla wyróżniających się uczniów.

 2. Dzieci z kl. 3 przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszam wraz z rodzicami na nabożeństwo majowe i Mszę św. we wtorek na godz. 1800 do Szlachtowej.

 3. W najbliższą sobotę o godz. 1000 Dzieci z kl. 3 przystąpią do pierwszej spowiedzi św., zaś w niedziele o godz. 1100 pierwszy raz przyjmą Komunię św. Uroczystość ta będzie połączona z Odpustem Parafialnym ku czci Matki Bożej Pośredniczki Łask. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazania w ciągu dnia wygłosi ks. Kazimierz Matusik – proboszcz parafii w Siekierczynie.

Ze względu na połączenie odpustu z I Komunia św. bardzo proszę o uszanowanie zarezerwowanych miejsc dla dzieci i ich rodziców i chrzestnych. Będzie przygotowane więcej ławek na placu kościelnym.

 1. Próba chóru we wtorek o godz. 2000.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Magdalenie i Rafałowi Szołtysik z rodzicami.

 3. Dziękuję Członkom Róż Różańcowych oraz wszystkim, którzy wczoraj przyszli na majówkę przy Szałasie Papieskim. Wspólna modlitwa jest najcenniejszym darem jaki możemy sobie wzajemnie ofiarować.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o objawieniach fatimskich, a także o pewnym europejskim kraju, który przyznał obywatelstwo robotowi. Dla dzieci jest Mały Gość, a także Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Miłujcie się.