Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwietnia 2017 r.

 1. Radując się Zmartwychwstaniem Chrystusa, pamiętajmy za jaką cenę zostaliśmy odkupieni. Niech ta świadomość dopinguje nas do coraz piękniejszego życia.

 2. Od dzisiaj przez 8 dni będziemy przeżywać Oktawę Paschy Pańskiej. Dlatego też w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt. Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet JP II w Krakowie.

 4. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W sobotę

 • Diecezjalne Święto Caritas.
 1. Msze św. w tygodniu w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. o 1700, a w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

 2. Za tydzień 2 Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. N zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 3. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich osób, dzięki którym mogliśmy uroczyście celebrować liturgię Wielkiego Tygodnia. Dziękuję wykonawcom palm zdobiących nasz kościół, Panom śpiewającym Pasję w Niedzielę Palmową i Zespołowi Szlachtowianie, chórowi, p. Kościelnemu, p. Tomaszowi Hurkała i Scholi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, paniom wykonującym dekoracje, Strażakom, osobom niosącym feretrony. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel i przybyli na Wigilię Paschalną oraz w dniu dzisiejszym w strojach regionalnych.

Dziękuję Amatorskiemu Teatrowi działającemu przy MOK w Szczawnicy za przedstawienie Męki Pańskiej.

Dziękuję również za życzenia kierowane pod naszym adresem w Wielki Czwartek z racji Dnia Kapłańskiego, a szczególnie młodzieży z gimnazjum w Szczawnicy i Szkoły Muzycznej, przedstawicielom mieszkańców z Jaworek i Szlachtowej oraz wszystkim indywidualnie składającym życzenia osobiście bądź telefonicznie / sms-owo.

Jeszcze raz dziękuję rodzicom Młodzieży Bierzmowanej za dar ołtarza – nowy paschał. Dziękuję też Jakubowi Salamon za wykonanie nowego świecznika pod paschał do Jaworek, p. Janowi Kozielec za wykonanie wiaty na śmieci oraz panom Stanisławowi Garb i Krzysztofowi Hurkała za jej zainstalowanie na cmentarzu.

 1. Próba chóru we wtorek o 19.00 na plebanii.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Ewie i Pawłowi Dąbrowskim.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 17.04 – g. 700 † Andrzej Piszczek w 12 r. śm.
g.
1100 1) †† Rozalia i Edward Rekowscy
2) † Edward Bartoszek – od Renaty i Piotra Symela /chrzty/

Środa 19.04 – g. 1700 1) O powrót do zdrowia – z int. mamy i braci
2)
† Robert Majerczak – od sąsiadów Bąkowskich
poza parafią
: 1) † Robert Majerczak – od szwagra Zdzisława z rodziną
2) † Robert Majerczak – od szwagra Henryka

Piątek 21.04 – g. 1700 1) † Wojciech Gołdyn w r. śm.
poza parafią
: 1) † Józef Symela – od Józefa Fijasa z Ostrowska
2) † Józef Symela – od Stanisławy z rodziną z Obidzy

Niedziela 23.04 – g. 700 1) Dz-bł. W 50 r. śl. Janiny i Tadeusza Szczepaniak – od dzieci
2) Pro Populo
g.
1100 1) Z ok. 60 r. ur. Marii z podzięk. za otrzymane łaski i prośbą o dalszą opiekę MB Pośredniczki Łask – od dzieci i wnuków
2) Dz-bł. z ok. 30 r. śl. Zofii i Jana – od synów Mateusza i Krystiana