Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

4 Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016 r.

 1. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana – z radością, wiarą i szczerym sercem przyjmijmy Jezusa do swojego życia, tak jak uczyniła to Maryja.

 2. Dzisiaj po południu mamy możliwość skorzystać ze Spowiedzi adwentowej. W Szlachtowej od godz. 1330 do 1500 i od 1530 do 1600, zaś w Jaworkach spowiedź będzie od 1330 do 1500 i od 1545 – 1615. Proszę tak sobie zorganizować czas, aby każdy parafianin przystąpił do spowiedzi i w łasce uświęcającej przeżywał Święta Bożego Narodzenia.

 3. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 4. W poniedziałek będzie ostatni dzień naszej parafialnej akcji Szlachetna Paczka. Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi. Kto jeszcze nie miał do tego okazji, to zachęcam jutro. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 5. Dzieci chcące wziąć udział w akcji Kolędników Misyjnych, prosimy o pozostanie po Mszy św.

 6. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy św.

 7. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900 – osoby chore, które nie są odwiedzane na I piątki, proszę zgłaszać w zakrystii.

 8. Zakończenie rorat dla dzieci z rozdaniem ostatnich elegantów gry będzie w piątek.

 9. W liturgii tygodnia:

W sobotę

Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty będą w Jaworkach i Szlachtowej o godz. 700. Po Mszy św. możliwość spowiedzi dla wracających z pracy zagranicy.

W Jaworkach nie będzie Mszy św. wieczornej (z liturgii niedzielnej).

Podczas Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, życzeniach i połamaniu się opłatkiem.

 1. Uroczysta Pasterka będzie równocześnie w Jaworkach i w Szlachtowej o godz. 2200. W Jaworkach Pasterka będzie w oprawie góralskiej z udziałem Kapeli Jaworcanie, scholii parafialnej oraz dzieci z Państwowej Szkoły Muzycznej ze Szczawnicy, zespołu Juhasy i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Natomiast w Szlachtowej Uroczystość uświetni Zespół Szlachtowianie. Pamiętajmy o naszej regionalnej tradycji i załóżmy góralskie stroje nie tylko na Pasterkę, ale również na pozostałe dni Świąt. Ofiary na tace podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 2. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia.

 3. W poniedziałek za tydzień Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. będą wg porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie dokonuje się poświęcenia owsa. Ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Podczas Mszy św. o godz. 900 nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła pani Katarzynie Waligóra z Danielem i Mamą.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, nowy nr Małego Gościa oraz Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Miłujcie się.

 6. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Szlachtowej zaprasza na zabawę dochodową na rzecz dzieci w drugi dzień świąt 26.12.2016r. Rozpoczęcie o godz. 2000 w Remizie OSP w Szlachtowej. Cena biletu to 35 zł. – do nabycia w miejscowych sklepach i sekretariacie szkoły.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 19.12 – g. 1800 † Franciszek Rozwora – od Krzysztofa Biel z rodziną

Wtorek 20.12 – g. 1800 † Alicja Tokarczyk – od koleżanki Marii Biel ze Szczawnicy

Środa 21.12 – g. 1800 † Antoni Nieć – od Władysławy Bobak i Brygidy Okruszko

Czwartek 22.12 – g. 1800 † Maria Karpiak – od rodziny Wiechów z Krakowa

Piątek 23.12 – g. 1800 †† Maria i Stanisław Malinowscy w 5 r. śm. Stanisława – od rodziny Pietrzyków

Sobota 24.12 – g. 700 Stanisława Babik i †† z jej Rodziny

PASTERKA g. 2200 W int. całej wspólnoty parafialnej

Niedziela 25.12 – g. 900 1) † Maria Karpiak w 1 r. śm. – od córki Anny z rodziną
2) † Jan Krzyśko – od córki Uli z rodziną