32 Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Trwamy w atmosferze listopadowej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy, że modląc się za zmarłych spłacamy względem nich dług wdzięczności za dobro, które po nich pozostało.

 2. W oktawie modlitw za zmarłych Msze św. są codziennie w Szlachtowej o godz. 1700 i w Jaworkach o godz. 1800, a pozostałe dni listopada – od środy włącznie – co drugi dzień, tak jak w ciągu roku.

Przez cały listopad w dni powszednie odmawiamy różaniec z wypominkami 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne, są w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

 1. W liturgii tygodnia:

We wtorek:

 • Zakończenie Oktawy modlitw za zmarłych;

W środę:

 • Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek:

 • Święto św. Marcina z Tours, biskupa;
 • Narodowe Święto Rocznicy Odzyskania Niepodległości – Ks. Biskup udzielił na ten dzień dyspensy od postu piątkowego;
 1. Za tydzień w niedziele nastąpi zamknięcie Drzwi Świętych Roku Miłosierdzia w Diecezji Tarnowskiej. Będzie to również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 2. W poniedziałek zbiórka kandydatów na ministranta w Szlachtowej o godz. 1615, a w Jaworkach po Mszy św. i różańcu.

 3. Z racji Święta Niepodległości w tym miesiącu nie będzie spotkania Kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gim.

 4. Za tydzień z racji 2 niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze w parafii. Przy tej okazji informuję, że w najbliższy wtorek będzie w parafii Komisja z Urzędu Ochrony Zabytków dokonująca odbioru wykonanych prac przy ikonostasie w Szlachtowej oraz feretronie z Jaworek.

Ponawiam prośbę o roztropność przy wyrzucaniu śmieci na cmentarzu. Obok kontenera został postawiony kosz oraz worki do segregowania szkła i plastików – bardzo proszę o zastosowanie się do nich. Za okres październikowych przygotowań grobów do Wszystkich Świętych zapłaciliśmy za wywóz śmieci z obu cmentarzy 980 zł.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinie p. Barbary i Czesława Symela.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, m.in. dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i dla młodzieży Miłujcie się.
 3. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Symela, zam. w Szlachtowej przy ul. Berech. Powierzmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie. Daj Mu wieczne spoczywanie.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 7.11 – g. 1700 † Józef Symela na 7 dz. po śm. – od rodziny

Wtorek 8.11 – g. 1700 † Alicja Tokarczyk – od rodziny Cabałów

Środa 9.11 – g. 1700 1) †† Maria, Józefa i Andrzej – od brata z rodziną
2)
† Maria Chlipała – od Jana Kaima z rodziną

Piątek 11.11 – g. 1700 1) † Lothar Cziudaj – od żony Zofii
2)
† Jan Maślanka – od Stanisławy i Jana Mastalskich

Niedziela 13.11 – g. 700 Msza św. dziękcz. za opiekę najbliższych w czasie pobytu w szpitalu w okresie choroby Mamy i Babci – z prośbą o Boże błog. za okazane serce
g.
1100 1) † Janusz Betnerowicz w r. śm. – od córki z rodziną
2) Pro Populo