Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

31 Niedziela Zwykła – 30 października 2016 r.
Rocznica poświęcenia własnego kościoła

 1. Dzisiaj dziękujemy za dar naszych świątyń. W modlitwach polecamy budowniczych oraz wszystkich zabiegających o ich piękno.

 2. Kończy się miesiąc październik. W poniedziałek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzieci prosimy o przyniesienie swoich plansz z wyklejoną wizerunkami świętych koroną Matki Bożej. Dla najwytrwalszych przygotowane są upominki.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny, możemy zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, odmówić w kościele modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego i wyzbyć się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny, zaś w pozostałe dni listopada – odpust cząstkowy.

Msze św. będą w Szlachtowej rano o godz. 700 w kościele i o godz. 1400 na Cmentarzu. W Jaworkach o godz. 1100 z procesją na Cmentarz. Uporządkujmy groby naszych bliskich, ale starajmy się to zrobić tak, by jak najmniej wyrzucać śmieci do kontenerów i w ten sposób przyczynić się do obniżenia rachunków jakie parafia płaci za wywóz śmieci.

W oktawie modlitw za zmarłych Msze św. będą codziennie w Szlachtowej o godz. 1700 i w Jaworkach o godz. 1800, a pozostałe dni listopada co drugi dzień, tak jak w ciągu roku.

Od Dnia Zadusznego przez cały listopad w dni powszednie będziemy odmawiać różaniec z wypominkami listopadowymi 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne, będą w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

Jak co roku przy bramach Cmentarzy będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 1. Możliwość spowiedzi będzie w poniedziałek w Szlachtowej od godz. 1600, a w Jaworkach od 1730 – w pozostałe dni tygodnia 30 min. przed Mszą św.

 2. W poniedziałek zbiórka ministrantów i lektorów w Szlachtowej o godz. 1615, a w Jaworkach po Mszy św. i różańcu.

 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – odwiedziny chorych będą od godz. 900.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie p. Krystynie i Krzysztofowi Węglarz z mamą.

 5. Dziękuje p. Andrzejowi Mastalskiemu i Zbigniewowi Lach z Agencji Fotograficznej ZEFIR za wydrukowanie do gablot nowych tablic informacyjnych o naszym kościele.

 6. W imieniu rodziny p. Dunikowskich dziękuję za złożone tydzień temu pieniądze. Wraz z członkami Parafialnego Caritas przekazaliśmy całą kwotę rodzinie. Bóg zapłać.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, m.in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Szwecji. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowy nr Promyczka Dobra i dla młodzieży Miłujcie się.

 8. Dziękuje wszystkim, którzy w ostatnich dniach z racji moich imienin obejmowali mnie życzliwością i modlitewną pamięcią. Dziękuje Członkom Rady Parafialnej, Różom Różańcowym, Pracownikom kościelnym. Szczególne podziękowanie kieruje do ks. Macieja, który zajął się całą stroną organizacyjną sprawiając, że moje imieniny w tym roku były pewną formą niespodzianki. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 31.10 – g. 1800 † Franciszek Kurnyta

Wtorek 1.11 – g. 1100 1) Wszystkich zmarłych Parafian
2) †† zmarłych wypominanych w naszej świątyni

Środa 2.11 – g. 1800 1) †† Helena i Jan Walkowscy i syn † Stanisław
2)
†† wypominanych w naszej świątyni
Ks. Czesław Gołdyn:
† Maria Łażeńska – gr. 1

Czwartek 3.11 – g. 1800 †† Józefa i Antoni Duda oraz ich dzieci †† Henryk, Józef, Stanisław i Zofia

Piątek 4.11 – g. 1800 †† Szymon i Maria Karpiak – od wnuczki Marysi z rodziną

Sobota 5.11 – g. 1700 1) † Bogdan Porębski – od kuzynki Weroniki i cioci Hani
2) † Jan Chrobak – od rodziny Janczura z Kietrza i Nowej Cerekwi

Niedziela 6.11 – g. 900 1) † Janina Pietrzyk i † Jan Pietrzyk w 1 r. śm. Janiny – od syna Ireneusza z rodziną
2) †† zmarłych wypominanych w naszej świątyni

2.11 – 1.12 Msza św. greg. † Maria Łażeńska /ks. Czesław Gołdyn/