Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela Zwykła – 9 października 2016r. – Dzień Papieski

 1. Przeżywając Dzień Papieski, módlmy się za siebie wzajemnie, abyśmy umieli czerpać z nauki jaką pozostawił nam nasz Wielki Rodak – św. Jan Paweł II.

Wychodząc z kościoła możemy wspierać ofiarami do puszek inicjatywę rozpoczętą przez naszego Papieża – Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli wsparcie stypendiami młodych, zdolnych ludzi.

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są:
 • w Szlachtowej od poniedziałku do piątku o godz. 1700 Msza św. i po niej różaniec;
 • w Jaworkach od poniedziałku do piątku o godz. 1800 Msza św. i po niej Różaniec, a w sobotę o godz. 1700 Różaniec i Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem;
 1. We wtorek 11 października na godz. 1700 do Szlachtowej na wspólną Mszę św. i różaniec zapraszam dzieci z 3 kl. Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami – będzie to pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia I Komunii Św.

 2. Zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek o godz. 1615.

Ponawiamy zaproszenie do chłopców pragnących zostać ministrantami – jak do tej pory nie zgłosił się żaden chłopiec! Prosimy rodziców o zachęcenie swoich synów do służby przy ołtarzu.

 1. W czwartek wraz z dziećmi z kl. VI SP wyjeżdżamy na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 450 z Jaworek (parking przy OSP), 500 w Szlachtowej przy kościele, 515 w Szczawnicy przy Urzędzie Miasta.

 2. W piątek – Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich, którzy obecnie troszczą się o wychowanie młodego pokolenia. Nie zapominajmy też o nauczycielach, którzy nas uczyli i wychowywali.

 3. W piątek zapraszam na kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gim. Tym razem będzie to spotkanie wyjazdowe do Krościenka na dekanalne spotkanie młodzieży. Wyjazd busem z Jaworek o godz. 1830, a ze Szlachtowej o godz. 1840. Przejazd jest bezpłatny. Dla uczniów kl. 3 jest to spotkanie obowiązkowe, ale zapraszam również młodzież innych roczników.

 4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich. Zatroszczmy się o uporządkowanie grobów naszych bliskich. Dobrze byłoby wykosić teren Cmentarza – osoby posiadające wykaszarkę i dysponujące odrobiną czasu by podjąć się takiej pracy proszę o kontakt.

Przy tej okazji ponawiam prośbę o roztropność w wyrzucaniu śmieci do kontenera – ostatni rachunek za wywóz śmieci z obu cmentarzy, to znów ponad 500 zł.

 1. Na stoliku z prasą są wystawione karki wypominkowe. Bardzo proszę wyraźnie wpisywać swoich bliskich zmarłych i przy wypominkach rocznych zaznaczyć godzinę Mszy św. przed którą mają być odczytywane.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Barbarze Pałka.

Bóg zapłać za dzisiaj składane ofiary na cele gospodarczo-inwestycyjne.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, a dla dzieci nowy nr Promyczka Dobra oraz Mały Gość.
 2. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 21 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 5 zł.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 10.10 – g. 1700 †† Stanisław, Jan, Adam, Stanisława

Wtorek 11.10 – g. 1700 † Franciszek Hebda. – od rodziców i rodzeństwa

Środa 12.10 – g. 1700 †† Jan, Salomea, Stanisław, Jan

Czwartek 13.10 – g. 1700 † Dawid Gryc– od pracowników Firmy BBK Polska

Piątek 14.10 – g. 1700 † Robert Majerczak – z int. pracowników Firmy GB Hotelu Jan

Niedziela 16.10 – g. 700 † Wanda Kozielec z ok. ur. – od męża
g.
1100 1) † Edward Bartoszek – od rodziny Marszyckich
2) Pro Populo