Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

11 Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016 r.

 1. W miesiącu czerwcu szczególną cześć oddajemy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pamiętajmy o dziękczynieniu za wszelkie otrzymywane łaski. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • 4 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z nabożeństwem czerwcowym;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o 1800,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy ofiarami do puszek wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 2. Uczniowie kl. 2 Gimnazjum w Szczawnicy w najbliższy piątek przystąpią do egzaminu przed bierzmowaniem. Klasa 2 a – godz. 1600.

 3. Już otrzymaliśmy informację, że w naszej parafii w ramach Tygodnia Misyjnego Światowych Dni Młodzieży będziemy gościć grupę młodzieży z Włoch – ok. 20 osób. Jest to zatem mniej, niż pierwotnie planowano. W związku z tym w najbliższym tygodniu będę kontaktować się z wszystkimi rodzinami, które zadeklarowały chęć przyjęcia młodych do swoich domów w celu poinformowania, u których rodzin będą gościć, a u których nie. Dokonując selekcji kierowaliśmy się tym, żeby ta młodzież była jak najbliżej siebie – ok. 10 osób w Szlachtowej i podobnie w Jaworkach. W czasie ich pobytu na terenie naszej parafii musimy zapewnić im wyżywienie (oprócz śniadań, które mają być w domach gdzie będą mieszkać i posiłków w niedzielę, którą również mają spędzić z goszczącą ich rodziną). W niedzielę za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na pokrycie kosztów wyżywienia naszych Gości z Włoch. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Małgorzacie Błażusiak z córką.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o nowym filmie o Bożym Miłosierdziu, który ma być dołączony do Gościa w ostatnią niedzielę czerwca. Są też nowe numery Małego Gościa oraz Miłujcie się.

Intencje Mszy św.

Wtorek 14.06 – g. 1900 † Andrzej Wiercioch – od kolegów i koleżanek z pracy zięcia Grześka
poza parafią:
† Franciszek Rozwora – od Franciszka Jurczak

Czwartek 16.06 – g. 1900 † Jan Krzyśko – od Anny i Kazimierza Lepak
poza parafią:
† Jan Krzyśko – od Pracowników Delikatesy Centrum i Domowiska

Sobota 18.06 – g. 1700 †† Genowefa i Julian Wróbel w r. śm. – od synów i córek z rodzinami
poza parafią:
† Antoni Nieć – od Pracowników gastronomi Areny Narciarskiej w Jaworkach

Niedziela 19.06 – g. 900 Dzięk-błag. w int. Agaty i Władysława z ok. 25 r. śl. – od rodziców i dzieci