Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela Zwykła – 12 czerwca

2016 r.

 1. W miesiącu czerwcu szczególną cześć oddajemy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pamiętajmy o dziękczynieniu za wszelkie otrzymywane łaski. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • 4 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z nabożeństwem czerwcowym;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o 1800,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy ofiarami do puszek wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 2. Uczniowie kl. 2 Gimnazjum w Szczawnicy w najbliższy piątek przystąpią do egzaminu przed bierzmowaniem. Klasa 2 a – godz. 1600.

 3. Już otrzymaliśmy informację, że w naszej parafii w ramach Tygodnia Misyjnego Światowych Dni Młodzieży będziemy gościć grupę młodzieży z Włoch – ok. 20 osób. Jest to zatem mniej, niż pierwotnie planowano. W związku z tym w najbliższym tygodniu będę kontaktować się z wszystkimi rodzinami, które zadeklarowały chęć przyjęcia młodych do swoich domów w celu poinformowania, u których rodzin będą gościć, a u których nie. Dokonując selekcji kierowaliśmy się tym, żeby ta młodzież była jak najbliżej siebie – ok. 10 osób w Szlachtowej i podobnie w Jaworkach. W czasie ich pobytu na terenie naszej parafii musimy zapewnić im wyżywienie (oprócz śniadań, które mają być w domach gdzie będą mieszkać i posiłków w niedzielę, którą również mają spędzić z goszczącą ich rodziną). W niedzielę za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na pokrycie kosztów wyżywienia naszych Gości z Włoch. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Bernadetcie i Pawłowi Tomczyk z Rodzicami.

Dziękuję również za wykoszenie trawy na cmentarzu panom: Bogusławowi Gryc, Grzegorzowi Węglarz i Janowi Potaśnik. Panu Janowi Kozielec dziękuję za naprawę spawalniczą mocowań ławek w kościele. Serdeczne Bóg zapłać.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o nowym filmie o Bożym Miłosierdziu, który ma być dołączony do Gościa w ostatnią niedzielę czerwca. Są też nowe numery Małego Gościa oraz Miłujcie się.
 2. Ogłoszenia Pani Sołtys:
 • w niedzielę 12 VI (dzisiaj) na godz. 2000 p. Sołtys zaprasza do swojego domu Rodziców wszystkich dzieci należących do Zespołu Szlachtowianie.
 • w poniedziałek 13 VI o godz. 2000 zebranie Rady Sołeckiej oraz Członków Stowarzyszenia i Radnych – również w domu p. Sołtys

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 13.06 – g. 1800 Dz-bł. Z ok. 18 r. ur. Eweliny – od Rodziców
poza parafią
: † Józef Mendrala – od Stanisławy Mazurek z rodziną

Środa 15.06 – g. 1800 †† Jan i Rozalia Ciesielka oraz † Józef Kocan – od rodziny Kocanów
poza parafią
: † Kazimierz Pałka – od rodziny Kozakiewiczów

Piątek 17.06 – g. 1800 W int. Janiny z podziękowaniem za wszystkie łaski i prośbą o dalsze bł. Boże – od dzieci i wnuków
poza parafią
: † Zofia Słowik – od rodziny Dudów ze Szczawnicy

Niedziela 19.06 – g. 700 †† Stanisław i Ludwika Pietrzak oraz †† Józef i Anna Król
g.
1100 † Jacek Oślislo w r. śm. – od rodziców i siostry z rodziną