Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Adwentu – 20 grudnia

2015 r.

 1. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana – z radością, wiarą i szczerym sercem przyjmijmy Jezusa do swojego życia, tak jak uczyniła to Maryja.

 2. Dzisiaj po południu mamy możliwość skorzystać ze Spowiedzi adwentowej. W Szlachtowej od godz. 1330 do 1500 i od 1530 do 1600, zaś w Jaworkach ze względu na objazd spowiedź będzie bez przerwy od 1330 do 1530. Proszę tak sobie zorganizować czas, aby każdy parafianin przystąpił do spowiedzi i w łasce uświęcającej przeżywał Święta Bożego Narodzenia.

 3. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 4. W poniedziałek kończy się parafialna akcja Szlachetna Paczka. Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się z potrzebującymi. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 5. Odwiedziny chorych w środę od godz. 900 – osoby chore, które nie są odwiedzane na I piątki, proszę zgłaszać zakrystii.

 6. W liturgii tygodnia:

W czwartek

 • Wigilia Bożego Narodzenia.

Ostatnie roraty będą w Jaworkach o godz. 700, a w Szlachtowej o godz. 800.

Podczas Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, życzeniach i połamaniu się opłatkiem.

 1. Uroczysta Pasterka będzie w Jaworkach (góralska) o godz. 2200, a w Szlachtowej o godz. 2400 – ofiary na tace są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 2. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 3. W sobotę Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. będą wg porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie dokonuje się poświęcenia owsa. Ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Podczas Mszy św. o 1100 nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych.

W Jaworkach nie będzie Mszy św. wieczornej (z liturgii niedzielnej).

 1. Niedziela za tydzień to Święto Świętej Rodziny oraz Dzień Jubileuszy Małżeńskich. Tradycyjnie w tym dniu dokonuje się poświęcenia wina.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Karolinie i Rafałowi Dłubacz.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest świąteczne wydanie ponad stustronicowe Gościa Niedzielnego (w cenie 7 zł). Jest nowy nr Małego Gościa.

 4. W imieniu rodziców, proszę mieszkańców Szlachtowej, aby zainteresowali się miejscem przebywania ich psów i trzymali je na terenie swoich podwórek. Wolno biegające psy stwarzają zagrożenie i sprawiają, że dzieci boją się same chodzić po Szlachtowej.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 21.12 – g. 1700 † Krystyna Mastalska– od rodziny Woch z synem

Wtorek 22.12 – g. 1700 † Władysław Szczepaniak– od szwagierki Katarzyny z rodziną

Środa 23.12 – g. 1700 † Kazimierz Pałka – od córki Marty z rodziną

Czwartek 24.12 – g. 800 W int. Parafii

PASTERKA 2400 † Wojciech Mastalski oraz †† Maria i Stanisław Mendrala – od najbliższych

Boże Narodzenie 25.12 – g. 700 †† Jan, Władysław i Teresa Pałka oraz Wanda i Jacek – od rodziny

g. 1100 O potrzebne łaski dla Agnieszki z podz. za otrzymane łaski – z intencji dzieci i wnuków

Św. Szczepana 26.12 – g. 700 † Janina Błażusiak i Jan Różycki – od rodziny

g. 1100 † Marian Bieniek w 10 r. śm.

Niedziela 27.12 – g. 700 W int. Parafii

g. 1100 W int. Parafii