Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Odpust w Szlachtowej ku czci MB Pośredniczki Łask – 31 maja

2015 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, a w kościele głównym odpust parafialny. Dziękujemy Matce Bożej za opiekę nad naszą parafialną wspólnotą i prosimy o dalsze pośredniczenie w naszych prośbach zanoszonych do Boga. Dziękuje ks. dr. Tomaszowi Kudroniowi – Proboszczowi ze Szczawnicy, za dzisiejsze Słowo Boże oraz przewodniczenie sumie odpustowej.

W ramach odpustu Ochotnicza Straż Pożarna w Szlachtowej przeżywa Jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Na godz. 1700 Strażacy zapraszają na festyn.

 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Św. Justyna męczennika;

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W czwartek

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Msza św. z procesją będzie w Jaworkach o godz. 1000, natomiast w Szlachtowej Msza św. o godz. 700 i z procesją do 4 ołtarzy po południu o godz. 1600.

O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę mieszkańców:

1) ul. Biała Woda i ul. Pod Homolami;

2) ul. Czarna Woda od rodziny Ligas do rodziny Bielskich;

3) ul. Czarna Woda od rodziny Bandyk do rodziny Szołtysik;

4) Osiedle byłego przedszkola i ul. Kościelna.

Propozycje haseł są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, strażaków do asysty honorowej.

W oktawie Msze św. z procesją będą w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1830. W niedzielę procesji nie będzie.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Ze względu na Boże Ciało spowiedź św. będzie w Jaworkach we wtorek po Mszy św. o 1900, a w Szlachtowej w środę od godz. 1700. Odwiedziny Chorych w piątek od godz. 800.

 2. Dziękuje za sprzątanie kościoła p. Bożenie, Marii i Kazimierzowi Chrobak.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. innymi artykuł pt.: W jakim domu wychowywał się Andrzej Duda, a także o tajemniczych okolicznościach śmierci ks. Franciszka Blachnickiego.

 4. Od czerwca zostanie zmieniona godzina Mszy św. w sobotę w Jaworkach na godz. 1700, jednak ze względu na oktawę i procesję w najbliższą sobotę będzie jeszcze o godz. 1830.

 5. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 6. W gablocie ogłoszeń znajdują się informacje o przedstawieniu pt. Czerwony Kapturek dla dzieci na Dzień Dziecka oraz komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa.

 7. Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek i pani Sołtys, zapraszają wszystkie dzieci z Jaworek wraz z Rodzicami do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w niedzielę 31.05.2015 o godz. 1400 do baru Pod Wiązem na Białej Wodzie. Szczegóły na plakatach.

Intencje Mszy św.

Wtorek 2.06 – g. 1900 †† Andrzej i Edward Gąsienica

poza parafią: † Jan Kasprzak od Heleny i Sławomira Mierzyńskiego z rodziną

Czwartek 4.06 – g. 1000 † Józef Hebda w 6 r. śm. od żony z dziećmi

Piątek 5.06 – g. 1830 † Jan Walkowski

poza parafią: † Stanisław Niewiadomy od Magdaleny i Rafała Szołtysik

Sobota 6.06 – g. 1600 Msza św. ślubna

g. 1830 W int. pewnej osoby

poza parafią: † Stanisław Porębski od Antoniego Gałysy z rodziną z Bulowic

Niedziela 7.06 – g. 900 W int. Mariusza z ok. 45 r. ur. o potrzebne łaski, błog. Boże i opiekę Św. Rodziny dla Niego i całej Jego Rodziny

Poza parafią od 1-30 czerwca Msza gregoriańska: † Andrzej Rychtarczyk