Ogłoszenia duszpasterskie /Szlachtowa/
III Niedziela Zwykła 22.01.2023r.

W bezpośredniej bliskości Bożego Narodzenia przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Śpiewając kolędy i adorując Syna Bożego w grocie betlejemskiej rozważaliśmy misterium odwiecznego „Słowa, które stało się ciałem, i zamieszkało między nami” (J 1,14). W trzecią niedzielę roku liturgicznego jesteśmy wezwani przez papieża Franciszka do wspólnego uwielbienia Ojca Niebieskiego za Słowo Boże, które od Niego pochodzi i jest obecne w Piśmie świętym Starego i Nowego Testamentu. Każdej niedzieli – a nawet każdego dnia – możemy podczas liturgii Eucharystii usłyszeć: co Bóg do nas mówi, co nam objawia, czego wymaga, dokąd prowadzi.

W Tym tygodniu w lit. Kościoła Przypada we wtorek św Franciszka Salezego. W środę nawrócenie św Pawła Apostoła, przed Mszą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z rodzicami, w czwartek św. Tymoteusz i Tytusa i dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, w piątek międzynarodowy dzień pamięci o ofiarach Holokaustu, pół godz. przed Mszą św Adoracja Najśw. Sakramentu

  1. Dzisiaj dzień Dziadka a wczoraj był dzień babci dlatego wszystkim naszym kochanym dziadkom babciom życzymy wielu łask Bożych i dziękujemy że nas również przez życie prowadzą i wskazują drogę i modlą się za nas.
  2. Dziś do kościele w Jaworkach Szkoła Podstawowa zaprasza o godz 16.00 na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów szkoły.

  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Joannie Gizickiej z rodz na sobotę zapraszam p. Józefa i Annę Chronowskich z rodz. Dziękuję za ofiary na fundusz org .

  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej Gościa i Promyczka Dobra dla dzieci. W Gościu m. in. O wolontariuszce misyjnej Helenie Kmieć – kandydatce na ołtarze, która została zamordowana w Boliwii 5 lat temu

  5. Są jeszcze kalendarze parafialne

  6. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczawnicy informuje, iż jest możliwość przystąpienia do projektu „Korpus Wsparcia Seniorów”. W ramach projektu osoby 65+ mogą otrzymać opaskę bezpieczeństwa która ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Aby wziąć udział w programie należy zgłosić się lub zadzwonić do Gminnego Ośr. Pom. Społ. w Szczawnicy do 27.01.2023r.