Ogłoszenia duszpasterskie – 27 listopada
2022r. I Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy Adwent, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Chrystusa. Bądźmy zawsze czystego serca bo wtedy jesteśmy ludźmi czuwania i modlitwy. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Ordynariuszu Andrzeju Jeżu, który jutro obchodzi 13 rocznicę święceń biskupich.

W liturgii tygodnia: W środę: Święto św. Andrzeja Apostoła;

W przyszłą Niedzielę zmiana tajemnic różańcowych

 1. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700,
  a Jaworkach o godz. 18
  00. Prosimy, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami.

 2. Do 30 listopada różaniec z wypominkami 30 min przed Mszą Św.

 3. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy Świętej.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca grudnia. Okazja do spowiedzi jak zawsze będzie 30 min. przed Mszą Św. Odwiedziny chorych w piątek.

 5. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 6. Od dzisiaj u Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za posługę w kościele.

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Jolancie i Wojciechowi Niewiadomy na najbliższą sobotę zapraszam p. Ewę i Roberta Gondek

 2. Dziś kiermasz ciast na zakup węgla do domu seniora w Jaworkach, dziękujemy za zrozumienie i życzliwość i życzymy smacznego.

 3. Rodzina poszkodowana w pożarze dziękuję za wszelkie wyrazy solidarności i ofiarną pomoc dziękuję strażakom i członkom rady parafialnej za przeprowadzenia zbiórki. Zebrane ofiary już przekazano rodzinie, jeśli ktoś jeszcze chciałby wspomóc rodzinę proszę o kontakt