Ogłoszenia duszpasterskie – 20 listopada 2022r.
34 Niedziela Zwykła

Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Jest to również Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków. Po Mszy św wobec Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi w ten sposób zyskamy odpust zupełny.

Msze św. w tygodniu: w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;

w Jaworkach we wtorek, czwartek i sobotę również o godz. 1700

W liturgii tygodnia: W poniedziałek: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

We wtorek :Wspomnienie św. Cecylii dziew. i męcz.;

W czwartek: Wspomnienie św. Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy męczenników.

  1. W dni powszednie Różaniec z wypominkami 30 min. przed Mszą św..
  2. Za tydzień I niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę p. Zofii Dorula na najbliższą sobotę zapraszam p. Edmunda i Czesławę Rogowskich

  4. W przyszłą Niedzielę będzie kiermasz ciast na zakup węgla do domu seniora w Jaworkach, już część zakupiliśmy. Planujemy też wymianę pieca i może uda się znaleźć sponsora.

  5. W piątek uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Zabawy miejsca życia i męczeństwa bł Karoliny. Otrzymaliśmy również dla naszej parafii dar relikwii bł. Karoliny chcemy by patronowała młodzieży i całej parafii. Uroczyste wprowadzenie relikwii będzie w czasie rekolekcji w 4 niedzielę Adwentu.

  6. W piątkowy wieczór jedna z rodzin naszej parafii doświadczyła tragedii pożaru domu, dziękuję strażakom za walkę z żywiołem ognia. Polecajmy w naszych modlitwach całą rodzinę szczególnie p. Dawida prosząc o powrót do zdrowia. W najbliższych dniach strażacy z członkami rady parafialnej przejdą po domach i będziemy mogli wspomóc poszkodowanych

  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Stanisław Cabała lat 89 i Feliks Walicki lat 90 pogrzeb + Feliksa będzie we wtorek o godz 14.00. Różaniec w Niedzielę o 17.00 w Kościele i w poniedziałek po Mszy wieczornej. Polećmy ++ Bożemu miłosierdziu Dobry Jezu a nasz Panie…