Ogłoszenia duszpasterskie – 2 października 2022r.
Niedziela Zwykła

Przymnóż nam wiary” – to prośba apostołów do Jezusa i my chcemy wołać podobnie bo dziś często brak nam wiary. Wierząc w prawdziwą obecność Boga z nami na Eucharystii prosimy o wierność i wytrwałość w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi w codzienności.

 1. W liturgii tygodnia:

We wtorek św Franciszka z Asyżu W środę: św Faustyny w piątek NMP Różańcowej

Od poniedziałku zapraszamy na Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii :

 • w Szlachtowej od poniedziałku do piątku o godz. 1700 Różaniec i Msza św.
 • w Jaworkach od poniedziałku do piątku o godz. 1800 Różaniec i po nim Msza św., a w sobotę o godz. 1630 Różaniec i Msza św. z liturgią niedzielną.

Dla dzieci są specjalne plansze, na które każdego dnia będą zbierać naklejki.

W poniedziałek poprowadzi różaniec kl. 8 we wtorek kl. 6 i 7 w środę kl. 3 zapraszam z rodzicami w czwartek kl. 4 i 5 a w piątek kl. 2

Każdego dnia za pobożną modlitwę przynajmniej 1 częścią różańca z wypowiedzeniem przed każdym dziesiątkiem nazwy tajemnicy i krótkie jej rozważanie, można zyskać odpust zupełny.

 1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek miesiąca października. Okazja do spowiedzi św. będzie przed nabożeństwami różańcowymi.

 3. W czwartek uczniowie klasy 6 i 7 wraz z rodzicami oraz zapisane osoby, udają się na Jasną Górę w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Wyjazd o godz. o 500 z parkingu przy kościele w Szlachtowej.

 4. W niedzielę za tydzień o godz. 1500 przy Szałasie Papieskim będziemy odmawiać różaniec. Zapraszam wszystkich Członków Róż Różańcowych oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Jeśli pogoda pozwoli po różańcu zasiądziemy przy ognisku. Członków Rady Parafialnej zapraszam później na plebanię na podsumowanie kończącej się kadencji Rady.
 5. W dniu 23 października 2022r. odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. Kandydatów do Rady należy zgłaszamy do 14 października.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła p Józefie i Stanisławowi Kasprzak na sobotę do sprzątania zapraszam p. Katarzynę i Stanisława Lichoń.

 7. W zakrystii są już do nabycia kalendarze rolników – cena 30 zł.

 8. W sobotę 22. 10 planujemy pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej koszt ok. 60 zł proszę chętnych o zapisywanie się u mnie bądź u p. Rafała Szołtysika

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu m.in. wywiad z jałmużnikiem papieskim kard. Konradem Krajewskim o Jego wizycie na Ukrainie i wspomnienie o Franciszku Pieczce
 10. Parafia w Krościenku zaprasza na weekendowe rekolekcje kurs nowe życie 7-9.10
 11. 8.10. w Dworku Gościnnym w Szczawnicy o godz 18.00 będzie wystawiona sztuka „Wesele Góralskie” z czego bilet wstępu to darowizna na odbudowę spalonej siedziby Związku Podhalan
 12. Dnia 28 Września zmarł w Elblągu w wieku 81 lat ks bp Jan Styrna. Był kapłanem diecezji tarnowskiej a w latach 1991 -2003 biskupem pomocniczym naszej diecezji. Dziękując za posługę ks bpa prośmy o wieczną radość nieba Dobry Jezu.