Ogłoszenia duszpasterskie / Jaworki/
6 Ndz Wielkiego Postu Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

  1. Dzisiaj w Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziękuję za zaangażowanie i przygotowanie palm. Po Mszy Św Konkurs Palm.

  2. Spowiedź przed każdą Mszą Św a w Wielką Środę od godz 16.00 w Szlachtowej

  3. We wtorek po Mszy Św Droga Krzyżowa na Opołtę

  4. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w czwartek o godz 10.00.

Od czwartku Rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa będą o tych samych godzinach zarówno w Szlachtowej jak i Jaworkach. Niech każdy z nas znajdzie czas na uczestnictwo w Najważniejszych dniach dla nas chrześcijan, zróbmy wcześniej porządki świąteczne i przygotowania by mieć czas na czuwanie i modlitwę. Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800. Adoracja przy Ciemnicy będzie do godz. 2100.

Wielki Piątek – Adoracja przy Ciemnicy rozpocznie się w Szlachtowej o godz. 800, a w Jaworkach o godz. 900. Adoracje rozpoczniemy Drogą Krzyżową. O godz 15.00 Koronka i rozp. Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O 17.30 Droga Krzyżowa a następnie Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Po jej zakończeniu Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 2200. Jak co roku proszę Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Pamiętajmy w tym dniu o przyozdobieniu krzyży i oddanie czci szczególnie o godz 15.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej. Bardzo dziękuję za praktykowanie postu jeszcze można na ostatni tydzień podjąć tą praktykę.

Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się w Szlachtowej o godz. 800, a w Jaworkach o godz. 900. Święcenie pokarmów będzie w Szlachtowej o godz. 900, 1100 i 1300, a w Jaworkach o godz. 1000 i 1200. Przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła będzie od godz. 1400 do 1800.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000. Proszę przynieść świece i zgromadzić się przed kościołem.

W Jaworkach Liturgia Wielkiej Soboty zakończy się Procesją Rezurekcyjną.

W Szlachtowej Procesja Rezurekcyjna będzie w poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 630.

Proszę o przygotowanie feretronów i sztandarów na Procesję Rezurekcyjną i przybycie w strojach regionalnych.

Niedziela Zmartwychwstania – Msze św. w Szlachtowej o godz. 630 Rezurekcja i 1100, a w Jaworkach o godz. 900.

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Maria i Andrzej Dziurny na sobotę zapraszam Weronikę Dziurny i Antoninę i Zbigniewa Dziurny

  2. Polecam prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta CD z Pismem Świętym

  3. Są do nabycia baranki na stół Wielkanocny i paschaliki