Ogłoszenia duszpasterskie /Jaworki/
31 Niedziela Zwykła – 31 października 2021 r.

  1. Dzisiaj dziękujemy za dar naszych świątyń. W modlitwach polecamy budowniczych oraz wszystkich zabiegających o ich piękno. Modlimy się też w intencji dobrych owoców trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w Szlachtowej rano o godz. 700 w kościele i o godz. 1400 na Cmentarzu. W Jaworkach o godz. 900 z procesją na Cmentarz.

W oktawie modlitw za zmarłych Msze św. będą codziennie w Szlachtowej o godz. 1700 (oprócz soboty) i w Jaworkach o godz. 1800, a pozostałe dni listopada co drugi dzień, tak jak w ciągu roku. W dniach od 1 do 8go, możemy zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, odmówić w kościele modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz modlitwę za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbyć się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Warunek nawiedzenie cmentarza można wypełniać przez cały miesiąc.

Od Dnia Zadusznego przez cały listopad w dni powszednie będziemy odmawiać różaniec z wypominkami listopadowymi 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne, będą w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

Pierwszego listopada przy bramach Cmentarzy będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  1. W tym tygodniu przypada 1szy czwartek, piątek i sobota miesiąca – z tej racji w piątek modlitwa różańcowa za zmarłych w czasie adoracji Najśw. Sakramentu przed Mszą Św. Również w piątek odwiedziny chorych .

  2. Za tydzień pierwsza niedziela listopada – zmiana tajemnic różańcowych.

  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę p. Zofii i Tadeuszowi Ligas na sobotę zapraszam p. Mariolę i Stanisława Ligas

  4. Dziękuję rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski.

  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny z artykułem: „O odpustach jako sposobie pomocy zmarłym”. Dla dzieci jest Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Mały Gość.

  6. Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tyg odszedł do wieczności Józef Konopka z ul Sielskiej. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu Dobry Jezu…