Ogłoszenia duszpasterskie – 15 sierpnia 2021r.
20 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowzięcia NMP niech jeszcze bardziej pogłębi nasze osobiste pragnienie nieba.

 2. Miesiąc sierpień zwraca naszą uwagę na problem uzależnień i wzywa do trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji.
 3. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Niech czas urlopu w pięknych Pieninach będzie też okazją do dawania świadectwa swojej wiary.
 4. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek o godz. 700 i czwartek o godz. 1900, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę /Szlachtowa/

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. We wtorek wyruszy kolejna, już XXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Łączmy się duchowo z pielgrzymami, korzystajmy z transmisji w Radio RDN Małopolska.

 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Piotrowi i Agacie Gryc. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Małgorzatę i Andrzeja Hurkała (zmiana kolejki ze wzgl. na przygotowania do ślubu). W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o tym gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Stanisława Prońska zam. w Szlachtowej, ul. Jana Pawła II. Polećmy Jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie. Daj jej wieczne spoczywanie.

Do użytku wewnętrznego!