Ogłoszenia duszpasterskie – 25 lipca 2021r. – Jaworki
17 Niedziela Zwykła

 1. Kolejna niedziela synodalna przypomina nam o potrzebie modlitwy za naszą diecezję, a więc też za siebie wzajemnie – zwłaszcza za osoby uwikłane w różne nałogi i zniewolenia.

 2. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Dzisiaj wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Niech wszyscy zawsze szczęśliwie wracają do swoich domów i bliskich. Na zakończenie Mszy Św. odmówimy modlitwę błogosławieństwa kierowców, a później pójdziemy na parking pokropić wodą święconą nasze pojazdy.
 3. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek o godz. 700 i czwartek o godz. 1900, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę /Szlachtowa/

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. W odpowiedzi na Apel Episkopatu Polski wychodząc z kościoła można złożyć ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w Europie.

 2. W następną niedzielę Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koło w Szczawnicy, zwraca się do nas z prośbą o wsparcie ofiarami do puszek budowy budynku mieszkalno-usługowego w Szlachtowej (za mostem w Malinowie). Budynek jest już przykryty, teraz zbierane są fundusze na stolarkę okienną i drzwiową.

 3. Pieniński Domu Dziennego Pobytu Seniora w Jaworkach serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów 60+, mieszkańców Miasta i Gminy Szczawnica na Dzień Otwarty, który będzie w środę 28 lipca 2021 r. w godzinach od 1100 do 1300 – ul. Kościelna 13

 4. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia – zmiana tajemnic różańcowych.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Annie i Mirosławowi Gacek z mamą. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Katarzynę i Helenę Łazarczak z dziećmi. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o św. Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, a także o klasztorze klarysek w Starym Sączu. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

Do użytku wewnętrznego!