Ogłoszenia duszpasterskie – 11 lipca 2021r. – Jaworki
15 Niedziela Zwykła

 1. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich wypoczywających. Niech piękno pienińskiej przyrody nie tylko da chwile relaksu, ale również pomoże przybliżyć się do Boga – Stwórcy tego piękna.

 2. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek o godz. 700 i czwartek o godz. 1900, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W liturgii tygodnia:

We wtorek

 • Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników i patronów diecezji;

W środę /Szlachtowa/

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace na cele gospodarczo-remontowe. Składka za tydzień będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Beacie Hamerskiej z córką. O sprzątanie na następną niedzielę proszę Kaję Tokarczyk. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o relacji między Polską a Izraelem. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

 4. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Marian Dulak, zam. Jaworki. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Ogłoszenie Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej:

Planowane jest otwarcie po lockdownie Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów w Jaworkach. Zapraszamy każdą osobę, która ukończyła 60 lat do korzystania z Dziennego Domu. Pobyt i opieka są bezpłatne i finansowane przez Miasto i Gminę Szczawnica. Całodzienne wyżywienie płatne 350 zł miesięcznie od osoby. Chętnych prosimy o kontakt pod nr tel. 504053299 lub zgłoszenie się do MOPS w Szczawnicy.