Ogłoszenia duszpasterskie – 16 maja 2021r.
7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego przypomina nam, że każdy z nas jest zaproszony do Królestwa Bożego i tylko od nas zależy, czy z tego zaproszenia skorzystamy.

  2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są w dni powszednie:
  • w Szlachtowej o godz. 1800 Msza Św. i po niej majówka;
  • w Jaworkach o godz. 1900 Msza Św. i po niej majówka;
  • w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona majówką.

Zachęcam również do modlitwy przy kapliczkach.

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca okres Wielkanocny i czas na wypełnienie obowiązku przykazania kościelnego o przyjęciu Komunii Świętej. W naszej parafii – w kościele w Szlachtowej – będzie to połączone z Uroczystością I Komunii Św. W sobotę o godz. 1000 dzieci przystąpią do Pierwszej Spowiedzi Św., a w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 1215 przyjmą do swego serca Pana Jezusa w Komunii Św.

Dzieci wraz z rodzicem zapraszamy na Mszę św. z majówką, a później próbę w środę na godz. 1800.

  1. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na cele remontowo-gospodarcze w parafii. Szczególnie dziękuję 1 osobie za ofiarę w kwiecie 1 tys. zł. – taka ofiara to niezwykła rzadkość w naszej wspólnocie, więc tym bardziej dziękuję: Bóg zapłać!

  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Justynie i Grzegorzowi Kołek z tatą. O sprzątanie na następną niedzielę proszę rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. W miarę możliwości proszę przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o beatyfikowanym wczoraj założycielu salwatorianów Franciszku Marii od Krzyża Jordan. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

Do użytku wewnętrznego!