Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 21 marca 2021r.
V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Msze Św. są w Szlachtowej o godz. 700 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900.

Witamy rekolekcjonistę – ks. Piotra Smołę – wieloletniego kapelana szpitala św. Łukasza w Tarnowie, a obecnie Dyrektora Domu Emerytów – Placówki Pielęgnacyjno – Opiekuńczej w Tarnowie Caritas Diecezji Tarnowskiej. Starajmy się wykorzystać ten czas na duchowe umocnienie w wierze.

 1. Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi będą w poniedziałek i wtorek w Szlachtowej o godz. 800 i 1830, a w Jaworkach o godz. 1000 i 1700.

We wtorek przed południem na Mszę Św. z nauką na zakończenie rekolekcji zapraszamy również osoby chore i starsze (będzie udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych).

Osoby niemogące przybyć do kościoła będziemy odwiedzać w domach w poniedziałek od godz. 1300 – prosimy o zgłoszenia do zakrystii.

Osoby niemogące przyjść do kościoła z powodu pracy czy też obaw związanych z pandemią zachęcamy do korzystania z transmisji w internecie o godz. 800 i 1830.

Swoją wdzięczność ks. Rekolekcjoniście będziemy mogli wyrazić we wtorek podczas Mszy Św. składając ofiary na tacę jak również na konto bankowe parafii.

 1. Msze Św. w pozostałe dni tygodnia:

 • w Szlachtowej w środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach w czwartek i piątek o godz. 1800 i w sobotę Msza Św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W Niedzielę Palmową wracamy do covidowego porządku Mszy Św., czyli w Szlachtowej o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030 i tak będzie do odwołania.

 2. Wszystkie Msze Św. z kościoła w Szlachtowej są transmitowane w internecie.

 3. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
  w Jaworkach o godz. 1730 i później Msza św.;
 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1500. Starajmy się tak zaplanować czas, by uczestniczyć w tych pasyjnych nabożeństwach.

 2. Możliwość spowiedzi przed świętami wielkanocnymi jest w tygodniu przed każdą Mszą św. – nie odkładajmy tego ma ostatnią chwilę.

 3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy Św.
  Składka będzie na Wyższe Seminarium Duchowne jako wielkopostna jałmużna.

 1. Są jeszcze baranki i paschaliki – ofiara za nie jako wielkopostna jałmużna to 6 zł.

 2. Po Mszach św. i Gorzkich Żalach można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 3. Za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę dziękuję p. Wandzie i Wojciechowi Pospieszałowskim. Na następną niedzielę proszę o podjęcie sprzątania p. Alicjię i Jerzego Cygler. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne. Dziękuję p. Antoniemu Maślanka z synem Grzegorzem i Rafałowi Dłubacz za wycięcie drzew przy plebani.

 4. Bóg zapłać za ubiegłotygodniowe ofiary na cele gospodarcze. W Jaworkach złożono 1234zł. W tygodniu otrzymaliśmy rachunek za prąd – za ogrzewanie kościoła w Jaworkach za styczeń i luty musimy zapłacić 4087zł.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o Drodze Krzyżowej. Na stoliku obok baranków jest dodatkowe wydanie „Gościa Niedzielnego Extra” poświęconego w całości św. Józefowi – cena to 9zł. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Małego Gościa.

Ogłoszenia zewnętrzne:

 • W związku z rekrutacją prowadzoną do klasy I i oddziału przedszkolnego, która zakończy się już 26.03.2021r. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szlachtowej prosi rodziców o dokonywanie zapisów dzieci 6–letnich do oddziału przedszkolnego oraz dzieci 7–letnich do klasy I. Zachęca również do odwiedzenia strony internetowej szkoły, na której znajdują się szczegółowe informacje. Pomimo zawieszenia zajęć stacjonarnych w kl. 1-8 sekretariat szkoły czynny jest w godz. 800 – 1500.
 • Dyrektor Przedszkola „Bajkowe wzgórze” w Szczawnicy ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Przedszkole oferuje liczne zajęcia dodatkowe i bogaty kalendarz uroczystości. Do przedszkola są przyjmowane dzieci od 2,5 do 6 roku życia. Zapisy do końca kwietnia – szczegóły w przedszkolu.

Do użytku wewnętrznego!