Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 7 lutego 2021r.
V Niedziela Zwykła

 1. Każda chwila, jaką Pan Bóg daje nam na ziemi jest okazją do okazywania sobie miłości i umacniania więzi z bliźnimi i Bogiem.

 2. Msze Św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę Msza Św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. Wszystkie Msze Św. z kościoła w Szlachtowej są transmitowane w internecie. Link do połączenia znajduje się na stronie parafii. Bardzo proszę o subskrybowanie naszego konta.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę /Szlachtowa/

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek

  • Światowy Dzień Chorego.
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 2. Za tydzień będziemy przeżywać nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W Jaworkach adoracja będzie po Mszy Św. o godz. 900 dla wszystkich (w ciszy) i po Mszy Św. o godz. 1030 – prowadzona przez scholę i zakończona błogosławieństwem o godz. 1200.

 3. Od 3 piątku miesiąca tj. 19 lutego będziemy wznawiać spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Jeśli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, to termin bierzmowania został ustalony na 14 kwietnia br. w Szczawnicy.

 4. Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Rozalii Rozwora z rodziną. Na następną niedzielę proszę o podjęcie sprzątania p. Ewę i Roberta Gondek. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne.

 5. Dziękuję p. Jakubowi Komorkowi za ufundowanie wymiany okien w kaplicy cmentarnej.

 6. W związku ze sprzeciwem właścicieli działek sąsiadujących z działką parafialną, co do której były prowadzone rozmowy o ewentualnym postawieniu masztu z przekaźnikami sieci komórkowej T-Mobile informuję, że odstępujemy od rozmów – mimo, że parafia mogłaby zyskać ok. 20 tys. zł. w skali roku. Pragnę jednak wyjaśnić kilka fałszywych informacji, jakie przez kogoś były rozpowszechniane: nieprawdą jest, że tu miał powstać maszt 30 metrowy; nieprawdą jest, że miał być wkopywany przewód wysokiego napięcia; nieprawdą jest, że w najbliższej okolicy wymarłyby drzewa i pszczoły – to byłyby podobne przekaźniki do tych na Bukowinkach, a nie widać, żeby przez nie coś podobnego w okolicy się działo!

 7. Za tydzień jak w każdą drugą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na cele gospodarze w parafii. Teraz mamy do zapłacenia rachunek za prąd: za kościół w Jaworkach od 3.11 do 8.01 musimy zapłacić 3273 zł (a tylko w grudniu było włączone ogrzewanie), dla porównania za ten sam okres za kościół w Szlachtowej płacimy 579 zł.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł wyjaśniający na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją oraz dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

Do użytku wewnętrznego!