Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 27 grudnia 2020r.
I Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Trwając w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia dziękujmy Bogu za wszelkie otrzymane łaski w roku minionym i prośmy o potrzebne łaski na wszystkie dni Nowego Roku. Módlmy się za wszystkie Rodziny oraz za pokój na świecie.

  2. Msze Św. w tygodniu:

  • w Szlachtowej w poniedziałek i środę o godz. 1700;
  • w Jaworkach we wtorek o godz. 1800 i w sobotę Msza Św. z liturgią niedzielną o godz. 1700 zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim.
  1. W liturgii tygodnia:

W czwartek
Zakończenie Starego Roku – Msza Św. z dziękczynną adoracją będzie w Jaworkach o godz. 1430, a w Szlachtowej o godz. 1600.

W piątek
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok i Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. jak w niedzielę – w Szlachtowej o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030;

Jest to również pierwszy piątek miesiąca stycznia. Gdyby ktoś potrzebował skorzystać z sakramentu pokuty przed I piątkiem – będzie to możliwe w Szlachtowej w środę od 1630, a w Jaworkach we wtorek od 1730.

  1. Dziękuję Zespołowi Jaworcanie i wszystkim muzykom oraz Scholi za oprawę muzyczną na Pasterce.

  2. Scholi dziękuję również za przygotowanie dekoracji szopki bożonarodzeniowej.

  3. Za przygotowanie i przeprowadzenie transmisji Mszy Św. do internetu dziękuję panom: Pawłowi Piszczek, Mirosławowi Biel i Andrzejowi Koza, a Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek za wypożyczenie projektora.

  4. Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Jolancie i Wojciechowi Niewiadomy oraz Krystynie i Markowi Kwaśnica, proszę jeszcze o drobną kosmetykę przed Nowym Rokiem. Na następną niedzielę proszę o podjęcie sprzątania p. Józefę i Stanisława Kasprzak. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski. Ponawiam prośbę, aby miarę możliwości przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. dlaczego 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa oraz dodatek specjalny: Litania do Dzieciątka Jezus. Jest to wydanie świąteczno-noworoczne (podwójne) i kosztuje 10 zł. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Do użytku wewnętrznego!