Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 6 grudnia 2020r.
II Niedziela Adwentu

 1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Chrystusa. Modlimy się, aby nasza codzienność i dobra materialne nie przesłoniły nam celu do którego zdążamy – zjednoczenia z Bogiem.

 2. Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Zapraszamy na Msze Św. roratnie od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700,
  a Jaworkach o godz. 1800. Prosimy, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami. W sobotę w Jaworkach Msza Św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 4. 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w Jaworkach o godz. 1200 będzie Godzina Miłosierdzia, nabożeństwo poprowadzi schola. W tym, dniu ks. Marian obchodzi imieniny – obejmijmy go modlitewną pamięcią.
 5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Z powodu covidowych obostrzeń nie będzie możliwości zorganizować spowiedzi przed świętami jak w minionych latach. Służymy w konfesjonale codziennie 30 min. przed roratami. Można również umawiać się indywidualnie na inny termin.

 6. W związku z epidemią koronawirusa, aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – w Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 7. Dla usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Sielska, Jana Pawła II i Kąty, na 900 – ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • w Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 3. Obok stolika z prasą są świece wigilijne. Sugerowana ofiara to 6 zł.

 4. Bóg zapłać grupom adoracyjnym za prowadzenie pierwszopiątkowej adoracji. Dziękuję również naszym scholom za cotygodniowe podtrzymywanie śpiewu na niedzielnych Mszach bez organisty.

 5. W środę 16 grudnia zapraszam na spotkanie Radę Parafialną – o godz. 1900 na plebani.

 6. Za tydzień składka na cele gospodarcze w parafii.

 7. Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Marii Ziemianek. Za tydzień proszę p. Stanisławę Dulak. Bóg zapłać 5 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski oraz również 5 rodzinom za worki na śmieci cmentarne.

 8. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii przekazywane na konto bankowe.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. druga część adwentowego cyklu „Objawiło się życie” oraz artykuł argumentujący niepodważalność świętości Jana Pawła II. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Do użytku wewnętrznego!