Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 15 listopada 2020r.
33 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.

 2. Przez cały listopad w dni powszednie odmawiamy różaniec z wypominkami 30 min. przed Mszą Św.
 3. Przypominamy, że decyzją penitencjarii apostolskiej w tym roku przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny.
 4. W związku z epidemią koronawirusa, aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – zmieniamy ilość Mszy Św. W Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 5. Dla usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Jana Pawła i Kąty, na 900 – ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • w Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Wspomnienie bł. Karoliny – Święto patronalne Ruchu Czystych Serc;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to symboliczne zakończenie roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na na tacę na ogrzewanie kościołów, jak również za ofiary przelewane na konto bankowe parafii. Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Alinie i Tomaszowi Garwol. Za tydzień proszę p. Danutę i Krzysztofa Malinowskich. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski. Ponawiam prośbę, aby miarę możliwości przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o współczesnej obojętności religijnej Polaków. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

 4. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Franciszek Królczyk, zamieszkały w Jaworkach, ul. Czarna Woda. Polecajmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Do użytku wewnętrznego!