Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 8 listopada 2020r.
32 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na „Kościół w potrzebie”.

 2. Przypominamy, że decyzją penitencjarii apostolskiej w tym roku przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny.
 3. Różaniec z wypominkami jest w dni powszednie listopada 30 minut przed Mszą Św.
 4. W związku z nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi w naszych świątyniach oprócz osób posługujących może przebywać 1 osoba na 15m2, co daje w Szlachtowej – 20 osób (307,52m2), a w Jaworkach 30 osób (458,4m2). Należy mieć zasłonięte usta i nos. Poza kościołem obowiązują zasady poruszania się w przestrzeni publicznej.

 5. Aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – zmieniamy ilość Mszy Św. W Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 6. Dla usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Jana Pawła i Kąty, na 900 – ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • w Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Zaś składka na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na cele gospodarcze w parafii, jak również za ofiary przelewane na konto parafialne. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Joannie i Mariuszowi Kaczorowskim. Za tydzień proszę p. Alinę i Tomasza Garwol.  W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o obecnym chaosie społecznym. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek. W zakrystii są Kalendarze Rolników – 25zł.

Do użytku wewnętrznego!