Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2020r.
31 Niedziela Zwykła

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych wzywa nas do zadumy nad wartością naszego życia i stawia pytanie – jak każdy z nas realizuje swoje powołanie do świętości, czyli do osiągnięcia nieba.

 2. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny, możemy zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Ponieważ do 2 listopada nie można odwiedzać cmentarzy, należy pomodlić się kościele lub kaplicy, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwę w intencjach Ojca Świętego i wyzbyć się przywiązania do grzechu.

Decyzją penitencjarii apostolskiej w tym roku przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny.

W poniedziałek – Dzień Zaduszny.

W oktawie modlitw za zmarłych Msze Św. będą codziennie w Szlachtowej o godz. 1700 i w Jaworkach o godz. 1800, a w pozostałe dni listopada co drugi dzień, tak jak w ciągu roku.

Od Dnia Zadusznego przez cały listopad w dni powszednie 30 minut przed Mszą Św. będziemy odmawiać różaniec z wypominkami listopadowymi. Wypominki roczne, będą w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 1. W związku z nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi wszyscy wierni Diecezji Tarnowskiej ponownie otrzymali dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy Św. w kościele do odwołania. Należy korzystać z telewizyjnej, radiowej lub internetowej transmisji Mszy Św.

 2. Aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – zmieniamy ilość Mszy Św. W Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 3. Dla usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Jana Pawła i Kąty, na 900 – ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • w Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. W liturgii tygodnia:

 • Środa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w środę i czwartek w czasie modlitwy wypominkowej.

 2. Odwiedziny chorych będą w pierwszy piątek od godz. 900.

 3. Za tydzień w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Zaś ofiary na tacę – jak w każdą drugą niedzielę miesiąca – będą na cele gospodarcze w parafii.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Izabeli i Dariuszowi Gardoń oraz Krystynie i Bogdanowi Ewangelista. Za tydzień proszę rodzinę p. Joanny i Mariusza Kaczorowskich. Bóg zapłać 4 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski oraz 3 rodzinom ze Szlachtowej za worki na śmieci.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek. W zakrystii są Kalendarze Rolników – 25zł.

 6. Na stoliku z prasą są jeszcze kartki do wypisywania zmarłych na wypominki.

 7. W gablocie ogłoszeń i na stronie MOPS jest informacja o pomocy seniorom pow. 70 roku życia.

Do użytku wewnętrznego!