Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
23 Niedziela Zwykła – 6 września 2020r.

 1. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny – dzieciom i młodzieży życzymy wielu sukcesów w szkole, a rodzicom i opiekunom dużo sił we wspieraniu swoich pociech.

 2. Msze święte w naszej parafii są:
  w Szlachtowej w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 1800;
  w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900 oraz w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną;

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela września – zmiana tajemnic różańcowych.

 2. W liturgii tygodnia:

 • Poniedziałekw Szlachtowej na zakończenie Mszy św. będzie Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

 • WtorekUroczystość Narodzenia NMP, głównej Patronki diecezji tarnowskiej. Nie jest to święto obowiązującym, zachęcam jednak do udziału we Mszy św. Jest to wyraz autentyczności naszej wiary i powierzenia się Maryi, dlatego Msze św. będą w obu kościołach: w Szlachtowej o godz. 1800 i w Jaworkach o godz. 1900.
 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Za tydzień jak w każdą 2 niedzielę miesiąca, składka będzie przeznaczona na cele gospodarcze w parafii.

 2. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie na plebani za 2 tygodnie w środę 16 września na godz. 1900.

 3. Już teraz informuję, że w piątek za 2 tygodnie, tj. 18 września podczas Mszy św. o godz. 1800 w Szlachtowej, będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z opiekunem.

 4. Tydzień temu dziękowałem za pracę przy wiacie na śmieci i okazało się, że nie wszystkie osoby wymieniłem. Dlatego dzisiaj chce podziękować p. Robertowi Gondkowi, Tomaszowi Miechurskiemi i Kacprowi Tokarczykowi. Pragnę dodać, że osoby, którym dziękowałem tydzień temu i dzisiaj wykonywały wszystkie prace w czynie społecznym, zaś środki finansowe przekazane przez panie z sołectwa i ofiarodawców posłużyły na zakup materiałów na wiatę.

 5. W poniedziałek złożyłem do Urzędu Miasta i Gminy pismo z prośbą o odblokowanie dojazdu do działki parafialnej za cmentarzem. Takie wykończenie barierkami ścieżki rowerowej jakie widzimy nie było uzgadniane z parafią i nie możemy się zgodzić, aby nie było dojazdu do tej działki, gdyż trzeba ją utrzymywać w czystości jako łąkę, aby mogła kiedyś posłużyć na przedłużenie cmentarza, a obecnie nie ma możliwości czymkolwiek na nią wjechać.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Krystynie i Krzysztofowi Węglarz. Za tydzień proszę o podjęcie sprzątania p. Barbarę i Krzysztofa Komorek.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. próba oceny obecności religii w szkole w 30 rocznicę jej powrotu do szkół. Dla dzieci jest Mały Gość z naklejkami na zeszyty na nowy rok szkolny, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.