Ogłoszenia duszpasterskie
17 Niedziela Zwykła – 26 lipca 2020r.

 1. Każdy dzień naszego chrześcijańskiego życia jest okazją do dawania świadectwa swojej miłości do Boga i bliźniego.

 2. Wczoraj przypadało wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Stąd też dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. będzie modlitwa błogosławieństwa, jednak ze względu na koronawirusa nie będziemy chodzić po placu i kropić wodą święconą pojazdów.

 3. Msze święte w naszej parafii są:
  – w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach we wtorek o godz. 7
  00 i w czwartek o godz. 1900;
  – w sobotę w Jaworkach o godz. 17
  00 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona nabożeństwem pierwszo sobotnim.
 1. W liturgii tygodnia:

 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Od południa 1 sierpnia (sobota) do północy 2 sierpnia (niedziela) można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie lub za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnienie pozostałych warunków zyskiwania odpustów, które mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia (np. przy okazji spowiedzi pierwszopiątkowej).

 2. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Starajmy się podejmować zobowiązania abstynenckie.

 3. Za tydzień w sobotę i niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek prowadzona przez Członków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy. Jej celem jest pozyskanie pieniędzy na dalszą budowę budynku mieszkalno-usługowego dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej.

 4. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia – zmiana tajemnic różańcowych.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Monice i Arturowi Ciesielka. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. kolejny odcinek cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” – sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Ogłoszenia zewnętrzne:
W dniu 30 lipca (czwartek) w przychodni ESKUPAL w Szczawnicy odbędą się badania Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi Orach echo serca. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.