Ogłoszenia duszpasterskie
16 Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020r.

 1. Bóg pełen dobroci i miłosierdzia czeka na nawrócenie każdego człowieka, bo nas kocha i chce naszego szczęścia. Niech ten czas – dla niektórych z nas wakacyjny, a dla innych intensywnej pracy zaowocuje umocnieniem swojej więzi z Bogiem.

 2. Msze święte w naszej parafii są:
  – w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach we wtorek o godz. 700 i w czwartek o godz. 1900;
  – w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

 1. W liturgii tygodnia:

 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy; W tym dniu na naszą parafię przypada kolej wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej diecezji. Proszę Grupę Adoracyjną o poprowadzenie adoracji od godz. 1700.
 1. Za tydzień w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Na zakończenie Mszy św. w sobotę w Jaworkach i w niedzielę w Szlachtowej i Jaworkach będzie modlitwa błogosławieństwa, jednak ze względu na koronawirusa nie będziemy chodzić po placu i kropić wodą święconą pojazdów.

 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinie p. Helenie i Józefowi Stec. Bóg zapłać 4 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o cudach matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi, a także kolejny odcinek cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Ogłoszenia zewnętrzne:

W dniu 30 lipca (czwartek) w przychodni ESKUPAL w Szczawnicy odbędą się badania Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.