Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej. Bóg zapłać za piątkowe adorowanie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Szkoda, że niewiele osób skorzystało z zaproszenia… Dziękuję grupom adoracyjnym oraz scholom za przewodniczenie modlitwie.

 2. Możemy już bez ograniczeń uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, należy jednak pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa. Będzie to dotyczyło również udziału w procesjach, które wprawdzie są na wolnym powietrzu, ale trudno wtedy zachować dystans społeczny 2m odległości od siebie. Przy wejściu do kościoła są dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.

 3. Msze święte w naszej parafii są:
  – w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach we wtorek i piątek o godz. 1900;
  – w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona procesją.

 1. W liturgii tygodnia:

 • Środęnowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym;
 • Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej;
 1. W trosce o zdrowie, Ks. Bp Ordynariusz zarządził, aby procesje eucharystyczne w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ograniczyć do terenu wokół kościoła.

 2. W Boże Ciało Msze św. będą:
  w Szlachtowej o godz. 700 i godz. 1100 – po każdej z tych Mszy będzie procesja wokół kościoła, ale bez przygotowywania ołtarzy;
  w Jaworkach z procesją do 4 ołtarzy o godz. 900;

W miarę możliwości zapraszam dzieci, chłopców do dzwonienia i dziewczynki do sypania kwiatów. Proszę o przygotowanie feretronów. Strażaków proszę o niesienie baldachimu. Składka jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone przez ks. Bpa cele charytatywne.

O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:
1) ul. Biała Woda i ul. Zaskalskie;
2) ul. Czarna Woda od rodziny Ligas do rodziny Bielskich;
3) ul. Czarna Woda od rodziny Bandyk do rodziny Szołtysik;
4) Osiedle byłego przedszkola, ul. Kościelna i ul. Pod Homolami.

Propozycje haseł są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

 1. W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesjami wokół kościoła będą w Szlachtowej o godz. 1800, a w Jaworkach o godz. 1900 (z wyjątkiem soboty – o godz. 1700). W niedzielę procesja będzie w Jaworkach po Mszy św. o godz. 900, a w Szlachtowej po sumie o godz. 1100.
 2. W niedzielę za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na cele parafialne, natomiast wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Annie i Bogdanowi Dulak z dziećmi. Za tydzień proszę p. Elżbietę i Tomasza Miechurskich.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. duchowa procesja Bożego Ciała. Dla dzieci jest Mały Gość, oraz nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka.