Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
3 Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019 r.

 1. Mija kolejna niedziela Wielkiego Postu. Wykorzystajmy ten czas na umocnienie swojej wiary i podniesienie jakości życia duchowego.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;

w Jaworkach o godz. 1730 i później Msza św.;

 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w naszej parafii są:

 • w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900;
 • w Szlachtowej o godz. 1500.

Chciejmy jak najliczniej uczestniczyć w tych pasyjnych nabożeństwach. Proszę rodziców o przyprowadzanie swoich dzieci na te nabożeństwa.

 1. Dzisiaj i przez dwie kolejne niedziele wychodząc z kościoła można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary będą zbierane zarówno po Mszach św. i Gorzkich Żalach.

 2. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 900 w Jaworkach oraz 11 w Szlachtowej Pieniński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Grupa Wokalna Zespołu Juhasy wraz z Solistami pod kierownictwem p. Ewy Zachwiei oraz Ewa Walkowska zaprezentują artystyczno muzyczny program wielkopostnej zadumy.

 3. Za tydzień po Mszy św. i Gorzkich Żalach Dziewczęca Służba Maryjna organizuje Kiermasz Świąteczny. Dochód przeznaczony jest na bieżące funkcjonowanie DSM oraz uzupełnianie strojów. Dziękuje przy tej okazji p. Sylwii Kołodziejskiej za transport do Ciężkowic i z powrotem dla 2 dziewczynek uczestniczących w Kursie Przewodniczek DSM. Przy tej okazji dziękuje również p. Wiesławie Sajdak-Tokarczyk za cotygodniowe prowadzenie spotkań z dziewczynkami, a także za całoroczne przygotowywanie różnych dekoracji na bieżące święta. Chciałoby się, aby więcej osób tak charytatywnie poświęcało jakąś chociaż cząstkę swojego czasu dla dobra wspólnoty parafii.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Józefowi Chrobak. Dziękuję również 2 rodzinom za worki na śmieci cmentarne.

 5. Kolejny raz proszę o zgłoszenie się 2-3 Panów chętnych pomóc przy dokończeniu ogradzania terenu kościelnego na skarpie od strony Grajcarka. Tylko 1 Pan wyraził gotowość pomocy.

 6. Bóg zapłać Członkom Rady Parafialnej za udział w środowym spotkaniu.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, w nim m.in.: bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście rachunek sumienia, a także czy można spowiadać się przez Internet czy telefon i o tajemnicy spowiedzi. Dla dzieci jest nowy nr Małego Gościa oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek, a dla młodzieży Miłujcie się.

 8. Do wieczności odeszła śp. Ewa Kulig, zam. w Jaworkach, Biała Woda. Polećmy Jej duszę miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie, racz Jej dać Panie.

Ogłoszenia p. Sołtys Szlachtowej:
Dzisiaj o godz. 1215 w Remizie OSP w Szlachtowej odbędzie się zebranie mieszkańców Szlachtowej i Jaworek z przedstawicielami Władz Urzędu MiG Szczawnica w sprawie dalszego losu naszej Szkoły Podstawowej w Szlachtowej.