Ogłoszenia duszpasterskie
9 Niedziela Zwykła – 3 czerwca 2018 r.

 1. Rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 2. W liturgii tygodnia:

W czwartek

 • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo dzieci oraz wianków;

W piątek

 • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 1. W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesjami wokół kościoła są w Szlachtowej o godz. 1800, a w Jaworkach o godz. 1830 (z wyjątkiem poniedziałku i wtorku – ze względu na pogrzeb mojego Taty Msza św. będzie o godz. 1900). W sobotę w Jaworkach Msza św. niedzielna o godz. 1700.

Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami, proszę o przygotowanie feretronów. Do baldachimu proszę Myśliwych (5 VI), Strażników Emerytów (7 VI) i Panów w strojach regionalnych (4 i 6 VI). Pamiętajmy o tradycji i zakładajmy stroje regionalne.

 1. W czwartek na zakończenie Oktawy zapraszam wszystkie dzieci. Po procesji będzie specjalny obrzęd błogosławieństwa i tradycyjnie coś słodkiego.

 2. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu nie ma postu od pokarmów mięsnych. Uroczystość tę uczcimy procesją wokół kościoła – tak jak przez całą Oktawę.

 3. W niedzielę za tydzień jak w każdą II niedzielę miesiąca składka będzie na cele gospodarczo remontowe w parafii. Zaś wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 4. Czekamy na rozpoczęcia prac remontowych na naszych cmentarzach. Zwracam się z gorącą prośbą o większe zwrócenie uwagi na wyrzucane śmieci. Są specjalne kosze przeznaczone osobno na plastik, a osobno na szkło. Wyrzucajmy śmieci wg opisu na koszach. Bardzo też proszę, aby nie wrzucać do kontenera wyschniętych kwiatów i ziemi z doniczek – jest na to przygotowany kompostownik. W domu chyba też tego rodzaju śmieci nie wrzucamy do kosza. Przy tej okazji bardzo dziękuję p. Joannie Szczepaniak, że podjęła się i wykonuje tą ogromną pracę segregowania śmieci w Szlachtowej przy wsparciu p. Mariusza i Kazimiery Sikora segregujących w Jaworkach. Szukamy kogoś do pomocy. Proszę o kontakt chętne osoby.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Jadwidze i Stanisławowi Garb.

 6. 18 czerwca uczniowie kl. 7 SP w Szlachtowej przystąpią do egzaminu przed Sakr. Bierzmowania. Uczący się w Szczawnicy egzamin będą mieć: kl. 7 – 14 VI, a kl. 2 gim. – 15 VI. Proszę rodziców o zdopingowanie do dobrego przygotowania się oraz narobienia zaległości.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości – tym razem poświęcona Wincentemu Witosowi. Dla dzieci jest Mały Gość, oraz nowe nry Promyczka Dobra i Małego Promyczka, dla młodzieży Miłujcie się.

Ogłoszenia zewnętrzne:

 • W poniedziałek 4 czerwca o godz. 1245 przy kościele w Szlachtowej będzie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie można przeprowadzić badania profilaktyczne gęstości kości, objętości i wydajności płuc oraz równowago kwasowo-zasadowej. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach na stoliku przy prasie.