Ogłoszenia duszpasterskie
4 Niedziela Wielkanocna –– 22 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Synodalna jest dziękczynieniem za dokonane wczoraj zainaugurowanie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Za chwilę w adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy prosić o dobre owoce tego Synodu.

 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania w Kościele.

 3. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Św. Wojciecha, bpa i męcz. – głównego Patrona Polski;

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Próba scholi w czwartek o godz. 2000.

 2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gim. wraz z rodzicem zapraszam na Mszę św. i spotkanie w poniedziałek o godz. 1700 w Szlachtowej. Proszę przynieść na spotkanie wypełnioną kartę poświadczenia bierzmowania oraz deklarację trzeźwościową – są do pobrania ze strony internetowej Parafii w zakładce Sakramenty/Bierzmowanie.

W sobotę o godz. 1500 w Szczawnicy będzie próba przed bierzmowaniem. Jeśli to możliwe, proszę aby wraz z kandydatami na tę próbę przybyli również świadkowie.

Bierzmowanie będzie w poniedziałek 30 kwietnia o godz. 1530 w Szczawnicy.

 1. Za tydzień w niedzielę Dzień Modlitw za kierowców. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Czesławie Hurkała.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej oraz adhortacja apostolska papieża Franciszka Gaudete et exultate – o świętości życia w świecie współczesnym. Dla dzieci są nowe nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka, a dla młodzieży Miłujcie się.