Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
2 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia
8 kwietnia
2018 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia – dzisiaj za pobożne odmówienie tej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wychodząc z kościoła ofiarami do puszek możemy wesprzeć Diecezjalny Caritas.

 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia (Duchowa Adopcja);

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. do Szlachtowej w środę na godz. 1700.

 2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gim. wraz z rodzicem zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 1700 w Szlachtowej.

 3. Za tydzień będzie Niedziela Biblijna.

Ofiary na tace będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania. Ostatnia faktura za prąd (za miesiąc styczeń i luty) wyniosła 3509zł.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Zofii i Stanisławowi Bandyk.

 2. Szukamy osoby chętnej do zajęcia się bielizną liturgiczną. Do tej pory wszystko prała i prasowała p. Stanisława Marszycka, ale nie czuje się już na siłach wykonywać to dalej. Proszę o kontakt, jeśli któraś z Pań mogłaby się tym zająć. Może z Koła Gospodyń?

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. jakie konsekwencje dla kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych. Dla dzieci są nowe nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka.

Ogłoszenia:

 • Nadleśnictwo Krościenko przypomina o zakazie wypalania traw oraz o wysokich karach grożących za takie postępowanie.
 • Zakład Kominiarski z Limanowej, Spółka TermoKomin informuje, że od poniedziałku będzie czyścić przewody kominowe na terenie naszej parafii. Dla potwierdzenia będą wręczane Książki Kontroli Kominiarskiej i paragon fiskalny.