Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
1 Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

 1. Adwent, który dzisiaj rozpoczynamy nie tylko przygotowuje nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale również przypomina o oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. To od nas zależy, czy przez modlitwę, uczestniczenie w sakramentach, a także wypełnianie dobrych uczynków, trwanie w trzeźwości i umiarkowaniu będziemy z pokojem i tęsknotą w sercu czekać na ostateczne przyjście Jezusa.

 2. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek:

 • Dzień modlitw za bezrobotnych;

W piątek:

 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w tym dniu nie ma abstynencji od pokarmów mięsnych;
 1. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a Jaworkach o godz. 1800. Prosimy, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami. W sobotę w Jaworkach Msza Św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 2. Próba scholi w Szlachtowej we wtorek o godz. 2000.

 3. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 4. Jak w każdą 2 niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na cele gospodarcze w parafii. Dziękuję również 6 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski.

 5. Od dzisiaj u Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 6. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Jaworek ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży na najpiękniejszą ozdobę choinkową i stroik bożonarodzeniowy – szczegóły na plakatach.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Marii i Stanisławowi Ligas.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie oraz dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii. Dla dzieci Mały Gość i nowy Promyczek Dobra z filmem DVD, Mały Promyczek oraz Miłujcie się.