Ogłoszenia duszpasterskie
33 Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jako Światowy Dzień Ubogich, niech skłania nas do postaw chrześcijańskiej dobroczynności. Pamiętajmy również, że dzisiaj jest również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 2. Dzisiaj wychodząc z kościoła, możemy złożyć ofiary do puszek na Kościół w Potrzebie.
 3. Przez cały listopad w dni powszednie odmawiamy różaniec z wypominkami 30 min przed Mszą św. Wypominki roczne są w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.
 4. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach: we wtorek i czwartek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek:

 • Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego;

We wtorek:

 • Wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

W środę /Szlachtowa/:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o godz. 1600.

 2. Próba scholi w Szlachtowej we wtorek o godz. 2000 na plebani.

 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego oraz święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinie p. Wandy i Ryszarda Lewoniec. Dziękuję 2 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski.

 5. Składka za tydzień będzie przeznaczona na koszty ogrzewania kościoła.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, m.in. kalendarz ścienny na rok 2018 ze św. Józefem. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowe nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka, a dla młodzieży Miłujcie się.

OGŁOSZENIA

 • Dyrekcja Przedszkola bajkowe Wzgórze zaprasza na spotkanie organizacyjne 22.11.2017r. w Sali kinowej w Szczawnicy – szczegóły na plakacie w gablocie;
 • Spotkanie informacyjno-organizacyjne dla osób zainteresowanych powołaniem Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie 25.11.2017r. o g. 1500 w Kinoteatrze PIENINY;